Kiedy spadnie śnieg miłośnicy zimowych szaleństw już zacierają ręce aby ruszyć na stoki. Lecz nim to zrealizują powinni się właściwie do tego przyszykować. Przede wszystkim bezwzględnie trzeba posprawdzać sprzęt. Począwszy od nart lub deski snowboardowej skończywszy na odzieniu, ochraniaczach oraz kubku na gorącą herbatę. Jak musi wyglądać dobrze przyszykowany fan śnieżnych pasji?

Przede wszystkim: Deska jak i narty powinny być odpowiednio zaostrzone oraz posmarowane. Nie zalecamy ostrzyć deski samemu,ponieważ istnieją profesjonalne serwisy, które za niewielkie pieniążki wykonają nam ostrzenie jak i smarowanie jednocześnie. Następnie: Sprawdźmy czy buty nie przetarły się i czy nie powstały na nich pęknięcia, jakie mogą spowodować przemakanie. Sprawdźmy poza tym wiązadła, czy nie uszkodziły się i czy na pewno nie urwą się podczas zjazdów. Po sprawdzeniu sprzętu oglądnijmy rzetelnie nasze ubrania a także wyposażenie dodatkowe. Mierzymy ubranie, by upewnić się czy jeszcze na nas pasuje. Zdarza się, że ubrania zbiegną się podczas prania, przetrą się lub po prostu popsuje się w nich suwak. Są to bardzo sporadyczne przypadki, gdyż kurtki snowboardowe zrobione są z najwyższej jakości tworzywa.

snowboardzista

Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas gdy zdecydujemy się na zakup nowej kurtki można poszukać ofert w sieci. Jest to bardzo komfortowe, gdyż możemy równocześnie porównać propozycje kilku sklepów. Jak to uczynić? Po wejściu w wyszukiwarkę wpiszmy np. frazę: „kurtki snowboard”. Po paru sekundach pojawi nam się oferta kilku sklepów, w których z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Po przejrzeniu ubrania zerknijmy czy nasze ochraniacze bioder są w dobrym stanie. Jeżeli nie to obowiązkowo trzeba nabyć nowe.

Jazda na nartach oraz desce bez właściwego zabezpieczenia jest bardzo nieodpowiedzialna. Nieodpowiedzialna z tego względu, iż stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie jak i dla innych użytkowników stoku. Pamiętajmy również o właściwym okryciu głowy, czyli kasku oraz goglach.

Jeśli tematyka, która jest przedstawiona w niniejszym artykule jest godna Twej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (https://rehab-terapia.pl/oferta/leczenie-depresji/).

Po kilkudniowych przygotowaniach oraz planowaniach nadchodzi ten długo oczekiwany moment, gdy jesteśmy w stanie poświęcić się zimowemu szaleństwu na stoku narciarskim.