Zapachy są jak druga skóra. Stanowią dopełnienie dobrze dobranego stroju, akcentują osobowość stosującej je osoby. Ale niestety zwykle zdarza się, że zapach, który nie został właściwie wybrany, gryzie się ze strojem konkretnej osoby, powodując dysonans w odbiorze całości. Sam nosiciel perfum gryzącego się z indywidualnym zapachem skóry, może czuć się źle, otulony takimi zapachami.

drogeria

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W skrajnych przypadkach perfumy, w szczególności intensywne korzenne albo orientalne nuty mogą powodować ból głowy, braki koncentracji bądź ogólne rozdrażnienie. Tu również powodem może być dobór nieodpowiednich perfum. Niezwykle ważne jest, żeby były to oryginalne perfumy . Najczęściej mieszaniny tanich perfum uwalniają bardzo drażniące substancje.

Wyróżnia się pewne grupy perfum, które są większym wyzwaniem dla używających je osób. Są bardzo mocne, więc powinno się ich używać bardzo oszczędnie, gdyż nadmiar ulatniających się olejków aromatycznych może doprowadzać do migreny nie tylko osobę ich używającą, ale też najbliższe otoczenie, które chce czy nie chce musi także wdychać duszące zapachy. Intensywność zapachu powoduje także, że nie nadaje się on na każdą okazję, w szczególności nie nadaje się na co dzień, do pracy. To zapachy dobre na szczególną okazję, jak choćby randka, impreza rodzinna albo towarzyska.

Więcej informacji o rożnego typu perfumach: link

Grupy perfum niezwykle mocnych bądź wyrazistych to przede wszystkim zapachy orientalne, szyprowe czy korzenne. W nich właśnie znaleźć można większą ilość olejków uznawanych powszechnie za ciężkie. To również grupa zapachów które mają tyleż samo zwolenników, co przeciwników. I jest to całkiem zrozumiałe, bowiem przy tak wyrazistych perfumach nie da się pozostać wobec nich obojętnym. Zatem albo się je uwielbia, albo ich nie toleruje. Również pośród producentów daje się znaleźć kilku takich, których znakiem charakterystycznym były i są ciągle perfumy francuskie perfumy lane mocne i charakterystyczne. Należą tutaj z pewnością perfumy Paco Rabanne, stare perfumy Diora czy Givenchy, duża grupa od Thierrego Mugler i oczywiście wszystkie perfumy z bliskiego wschodu.