Wybór pieluszek to zagadka dla każdego świeżo upieczonego rodzica. Tymczasem w sklepach znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama wybierze najlepszy model dla jej pociechy. Między nimi zobaczymy zarówno te, które były używane od dawien dawna, (czyli flanelowe, frotowe), alternatywę dla popularnych jednorazówek: pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne oraz takie, które są w całości przeznaczone do prania.

pieluchy dla maluchów

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluszki tzw składane, np. tetrowe są bawełniane, a więc z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeśli często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii. Stosunkowo szybko schną. Do takich pieluch nie zaszkodzi dokupić tzw. otulacz, który chroni przed przemoczeniem. Do niezaprzeczalnych zalet takich pieluch należy fakt, że są uszyte w części lub w całości z naturalnych, nie powodujących alergii materiałów. Do wad – konieczność prania oraz czasami – prasowania, czyli czasochłonność.

Tuż po porodzie kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze trochę czasu, zanim powróci do dawnej formy, ale na odpowiednią dawkę sportu, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Z jakiego powodu nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie dać się na basen razem z dzieckiem?

niemowlę

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Na basen lekarze pozwalają zabrać już 2-miesięczne dziecko, które nie choruje, dobrze się rozwija i stabilnie trzyma główkę. Dla tak małych dzieci pływalnie wprowadziły wymóg zakładania pieluch. Pieluszki na basen, dzięki wyjątkowemu wkładowi chłonącemu nie nabierają wody, zaś ich niezwykła konstrukcja i specjalne materiały dają skuteczną ochronę w wodzie (pieluszki na basen dla dzieci). Higienę i komfort zapewnią milusińskim wyprofilowane wykończenia uniemożliwiające przeciekanie.
Podsumowując: w wielu przypadkach popularne pieluchy jednorazowe spiszą się znakomicie – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca (eko pieluchy do jednorazowego użytku). Lecz, gdy zauważamy, takie pieluchy powodują podrażnienia u malucha a także gdy zależy nam na ekologii, dobrym wyborem okażą się pieluchy tetrowe lub ekologiczne.