Stomatologia w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat do niepoznania zmieniła swoje oblicze. Standardowy gabinet dentystyczny przestaje powoli przywodzić na myśl mediewalną salę tortur, aby kojarzyć się już tylko z naprawdę fachowo wykonanym wyrwaniem zęba trzonowego.

Jak grzyby po deszczu powstały nowe gałęzie dentystyki, a duże gabinety, czy wręcz polikliniki stomatologiczne, współcześnie wyposażone, wzbudzają zaufanie chorych i obniżają tym samym obawę przed wizytą.

Dziecko u stomatologa

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”

Na przykład, hasło stomatolog we Wrocławiu będziemy łączyć powszechnie z samodzielnie kierowaną praktyką dentystyczną, prowadzoną nierzadko w kamienicy w śródmieściu. Nawet te nieefektownie z zewnątrz prezentujące się gabinety są wyposażone zgodnie z obowiązującymi i równocześnie restrykcyjnymi przepisami. Dentyści (centrum stomatologiczne w płocku) posiadają własne aparaty rentgenowskie do robienia zdjęć całościowych bądź punktowych i wydzielone pomieszczenie techniczne przeznaczone do sterylizacji narzędzi. Aby podnieść jakość wykonywanych usług i zapewnić stomatologowi wygodę, ale i bezpieczeństwo pracy, angażuje się dodatkowy personel medyczny, czyli asystentki stomatologiczne.

Wybór stomatologa rzadko bywa kwestią przypadku. Na długo przed przemyśleniem wizyty u stomatologa i wyznaczeniem jej daty i godziny sprawdzimy witryny w internecie z opiniami, jakie wystawili inni pacjenci, a słowa dobry pracownia RTG Atom we Wrocławiu musi pojawić się chociaż czterokrotnie. Zapewne wypytamy również kolegów z osiedla, gdzie przyjmuje dobry specjalista endodonta, który błyskawicznie, bezboleśnie i za minimalną opłatą znacznie ulepszy stan naszego uzębienia.

Dziedziny powstałe w ramach stomatologii mogą nieco wprowadzać w błąd pacjentów, którzy nie do końca pojmują znaczenie obcobrzmiących nazw.

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku chirurga bądź lekarza stomatologii zachowawczej problemów raczej nie będzie. Inne specjalizacje z kolei błyskawicznie rozpoznajemy, kiedy czekamy w poczekalni na swoją kolej. Wtedy mamy chwilę na czytanie napisów naklejonych na tabliczkach informacyjnych, tuż obok nazwisk dentystów. Endodonta leczy zęby używając nie tylko tradycyjnych sprzętów stomatologicznych, ale również specjalnego mikroskopu; a ortodonta eliminuje wady zgryzu u uczniów i dwudziestopięciolatków. Pomimo zmian, jakie od półwiecza obserwuje się w dentystyce, lęk przed leczeniem zębów pozostaje jednak ciągle ten sam. Rekomendujemy stomatologów w Centrum Stomatologiczne Aurident.