Wiele par zmaga się z problemem bezpłodności. Jak się okazuje, jest to jeden z poważniejszych przypadków, jakie mogą dotknąć również młodych ludzi z różnych powodów. Współcześnie jednak istnieje rozwiązanie, z którego ludzie coraz chętniej korzystają.

Pomimo, że po dziś dzień spotyka się ono z rozmaitymi opiniami, to jednak w wielu przypadkach jest to jedyna możliwość na zapłodnienie. In vitro fachowo nazywane jest rozrodem wspomaganym. Opiera się na rozmaitych procesach specjalistycznych, jakie w konsekwencji powinny prowadzić do złączenia żeńskich komórek z męskimi. Proces przebiega poza organizmem matki. Po zapłodnieniu i wygenerowaniu zarodków lekarze powinni dokładnie przetestować ich jakość i we właściwym czasie przenieść do macicy, aby doszło do zagnieżdżenia, tak samo jak w sytuacji biologicznego poczęcia. Jeżeli wszystko odbędzie się zgodnie z założeniami, istnieje duża szansa na to, że urodzi się zdrowe dziecko.Oczywiście podczas ogólnego procesu uzyskuje się najczęściej większą ilość komórek niż ta, która w ostateczności zostaje zaaplikowana do macicy. Niewykorzystane zarodki mogą zostać zamrożone. W przypadku, gdy początkowe zapłodnienie będzie nieefektywne, można próbować po raz kolejny, używając właśnie zamrożonych zarodków.

Autor: www.babymama.pl

Zapłodnienie in vitro wykorzystywane jest zazwyczaj, kiedy para wyczerpała już wszelkie inne sposobności na zapłodnienie. Początkowo jednak zwykle stosowane są inne sposoby zapłodnienia, w tym bardzo często farmakologiczne. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta, muszą się poddać rozmaitym badaniom, które mają na celu określenie przyczyn problemów z zapłodnieniem bądź też stwierdzenie bezpłodności. Bardzo często okazuje się, iż początkowe sposoby skutkują.
Trzeba także wiedzieć, że im kobieta starsza, tym może mieć poważniejsze problemy z zapłodnieniem. Ale w rzeczywistości kłopoty z bezpłodnością mogą dotyczyć ludzi w każdym wieku, w tym zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wydaje się, że w niejednym przypadku to właśnie zapłodnienie in vitro jest jedynym sposobem na posiadanie dziecka (więcej). Niestety zapłodnienie tego rodzaju wciąż jest dość kosztowne, dlatego nie każdy może sobie na nie pozwolić. Miejmy jednak nadzieję, że razem z rozwojem nauki powstaną jeszcze kolejne skuteczne sposoby walki z bezpłodnością.