Medycyna estetyczna, to filia medycyny, zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych, przez czyny ochronne, zorientowane w ogromnej mierze na prewencję starzenia się cery, w kolejnym etapie jednak rekonstrukcyjne, mające odtworzyć sytuację sprzed owego procesu. Poza problematyką starzenia, medycyna estetyczna zajmuje się też korektą w szerokim zakresie pojętych niedociągnięć estetycznych o różnym podłożu, mogących przyczyniać się na dyskomfort płynący z osobistego wyglądu.

chirurg

Autor: Javier Romero Otero
Źródło: http://www.flickr.com
W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, wspiera się jedynie na nieinwazyjnych zabiegach. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie nastręczają pobytu w szpitalu i są przeprowadzane ambulatoryjnie, z reguły w znieczuleniu miejscowym. Mimo, że wiązana jest ze specjalnością dermatologa, medycyna (https://dermamed.com.pl/oferta/lipoliza-iniekcyjna) estetyczna nie ma swej specjalności, a lekarzem medycyny estetycznej może stać się dokształcający się w owej dziedzinie lekarz wszelkiej odmiennej specjalizacji.

W medycynie estetycznej osiągalna jest całkowita gama zabiegów, dzięki którym których w nieinwazyjny, lecz efektywny sposób, można poprawić nie tylko buzie, ale całe ciało. Nieraz bywa tak, że niedociągnięcie naszego wizerunku nie umożliwia nam normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Przy obecnych opcjach medycyny estetycznej, na wszystko jest wyjście.

Korekcja uszu polega na skorygowaniu ich niezgodnego skonfigurowania. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Cięcia skórne ukrywają się na tylnej nawierzchni małżowin i są niewidzialne. Nacinając i formując chrząstki, nadaje się małżowinom prawidłowy zarys i poprawne ustawienie. Środkowe szwy na chrząstkach umożliwiają trwałe ułożenie skorygowanych małżowin.
Zwiotczenie powiek bywa w szczególności rezultatem odmian wstecznych włókien kolagenowych i giętkich skóry. Dla bardzo wielu pacjentów pierwszeństwem jest plastyka powiek. Polega ona na usunięciu nadmiaru tkanek powiek polecana korekcja powiek w Warszawie górnych i dolnych powiek, także drobnych zmarszczek wokół oczu. Zabieg przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Blizny pooperacyjne są prawie że niedostrzegalne.