Zagwozdka na początek: występuje na piersiach, pośladkach i udach, w każdym przypadku, gdy się pojawia budzi zgrozę i wielki smutek, jest bezlitosny i nie pozostawia wątpliwości, jakie ma zamiary… Kto to taki? Owszem, to cellulit. Zna go wiele osób, chociaż najmocniej doskwiera kobietom. Kiedy się zjawia oczywistym jest, że zaczyna się realna wojna – na wielu frontach. Trzeba mieć na uwadze, iż da się jednakże z nim walczyć. Prawidłowa dieta to tylko początek, ważne są też domowe sposoby.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
No więc jakie znamy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem? Peeling kawowy to nieskomplikowany specjał, jaki można zrobić w domu. Receptura jest naprawdę prosta: dwie łyżki zmielonej kawy trzeba wymieszać z łyżką soli i odrobiną oliwy z oliwek. Masowanie ciała tak przyrządzonym preparatem na pewno przyniesie błyskawiczne i w pełni wymierne rezultaty.

Jest parę rzeczy, jakich cellulit nie potrafi zaakceptować. Jedną z takich rzeczy jest… zimna woda. Najlepsze są natryski, naprzemienne, kilkusekundowe polewanie ciała zimną i ciepłą wodą.

Zainteresowały Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która też Cię się będzie podobać.

Działanie tego typu techniki jest naprawdę korzystne, gdyż ciepła woda rozkurcza, a zimna obkurcza naczynia krwionośne. Gwarantuje to efekt bardziej elastycznej skóry. Bądźmy regularni i powtarzajmy taki zabieg siedem, osiem razy po każdej kąpieli.

Konieczne są regularne masaże. Do ich wykonania potrzebujemy specjalnej rękawicy, jaka musi być szorstka. Masaż przeprowadzamy kolistymi ruchami, zaczynając od kostek, kierując się ku górze. Tego typu nieskomplikowany masaż zwiększa ukrwienie skóry i oczyszcza tkanki eliminując pozostające w nich toksyny.

Woda, życiodajna woda, spożywajmy więc mineralną wodę, aby solidnie funkcjonował organizm, ale także, by pokonywać cellulit.

Zaciekawił Cię przedstawiany tekst? Jeżeli tak, to sprawdź też uwagi na temat (http://www.koicosmetics.pl/swiat-koi/nasze-kosmetyki/), ponieważ one również tyczą się tej tematyki.

Tak, to naprawdę dobre lekarstwo na sporo dolegliwości, w tym cellulit. Już nie od dzisiejszego dnia wiadomo, iż woda naprawdę jest w stanie zwyciężać wojnę z tak zwaną „pomarańczową skórkę”, dlatego, ponieważ wypłukuje toksyny z organizmu. Pamiętajmy więc o prawidłowym nawadnianiu.

I na koniec, wiadoma rzecz, pamiętajmy o ruchu. W sumie to każdy ruch jest odpowiedni, nie jest istotne czy mamy na myśli rolki, bieganie czy najprostsze domowe czynności. Specjaliści jednakże przekonują, że najlepiej na jędrne ciało wpływa rower. Jazda na rowerze to najbardziej skuteczny sposób, żeby pobudzić do pracy mięśnie brzucha oraz ud. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie w takich miejscach cellulit potrafi najbardziej się dać we znaki. Żeby zobaczyć rezultaty powinniśmy być regularni – chociaż dwa, trzy trzy w tygodniu powinniśmy wybrać się na rower.