Podróż podróży nierówna, wiedzą o tym osoby, którym trudno odnaleźć odpowiedniego kompana do podróży. Nie ma bowiem dwóch takich samych osób, a przekonać się o tym można także w czasie podróży. No cóż, jedna osoba woli długie wyprawy okraszone dodatkowo szczyptą adrenaliny, a inny będzie bardziej preferował częste przystanki i raczej łatwej trasy. Dlatego tak istotne jest, ażeby w jak największym stopniu dobrać ekipę pod kątem niemal identycznych doświadczeń i podobnych podróżniczych wymagań.

To istotne, bo tak przygotowana podróż będzie najbardziej udana. Nie będzie wielu kłopotów, zrzucania winy na siebie i innych niepotrzebnych wojenek. Jeśli znamy swoje dążenia i minusy, wiadomo też, co pragniemy zdobyć, to nie ma miejsca na jakieś inne nieporozumienia, jakie tylko mogą zabić wspólną wyprawę. To bardzo istotne, bo jeśli zapomnimy o tym to nasza wycieczka będzie niezwykłą męczarnią.

Będziemy niedopasowani i smutni, jesteśmy w stanie to przyrównać do mniej więcej takiej okoliczności, że szykujemy się na poważną trekkingową wyprawę, mamy zawodowy sprzęt, przykładowo plecak the north face , jakie sprawdza się w każdych warunkach, a nasz towarzysz bierze ze sobą torebkę, jaką bierze na zakupy. Może to dość przerysowana wizja, lecz niestety jest bardzo rzeczywista i warto przed nią ostrzec potencjalnie zagrożonych. Jedna osoba będzie zdenerwowana, iż wzięła sobie niepotrzebne obciążenie, a inna, iż pragnęła po prostu pójść na spokojny spacer, a nie szukać niebezpieczeństw. Jednakże, jak i druga osoba będzie miała swoje racje, niemniej nie należy doprowadzać do takiej sytuacji.

plecak

Autor: Camilo Viveros
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele więc ludzi zabezpiecza się odpowiednio przed zaplanowaniem takiej wyprawy szukając na przykład właściwych osób na internetowych forach. Jeśli konkretna osoba jest w temacie i podziela podróżniczy entuzjazm, to warto z taką osobą wykonać próbną trasę. Próbną, czyli nie za długą, nie zbyt krótką, leczz pewnością nie podróż życia. Nie możemy bowiem tak ryzykować. Dopiero po takiej wyprawie jesteśmy skłonni zaufać lub nie danej osobie. To także świetny sposób do kolejnych podróży. Jeśli faktycznie wasze podróżnicze pasje będą zbieżne, to nie ma co, ale powinniście to wykorzystać i wyruszyć w następną podróż.