Badania, które musi przeprowadzić kobieta brzemienna

Kobieta w ciąży to jest poważna sprawa. I to z bardzo wielu powodów. Wiadomo, najważniejszy, jako dająca życie matka, jako przyszła mama, tak więc jednocześnie z pokaźną porcją obowiązków, ofiarności, zmiany sposobu obecnego życia. Może właśnie, dlatego też pojawiło się już tak dużo legend związanych z kobietą w ciąży, iż warto o nich opowiedzieć.
Kobieta w ciąży to jest poważna sprawa. I to z bardzo wielu wytycznych. pierwszy, oczywisty, jako przynosząca życie rodzicielka, jako przyszła mama, tak więc jednocześnie z wielką dozą wymagań, wyrzeczeń, zmiany sposobu obecnego życia. Może właśnie, stąd też pojawiło się już tak wiele legend związanych z ciążą, że trzeba o nich wspomnieć.

ciężarna kobieta

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
opowiadane są w każdym miejscu, nieważne czy mieszkamy na wsi czy w Poznaniu, we wsi, w której żyje 20 rodzin czy w głośnej stolicy. przejmujemy je z domu rodzinnego, studiowane są nam przez babki, dyskutowane pośród przyszłych mam zaczynają egzystować własnym życiem. Nic dziwnego, www.ortohab.pl/:gdyż jakiekolwiek życiowe zdarzenie, jak ślub czy ciąża to tak duża rzecz, iż dzięki takiemu zaklinaniu rzeczywistości sprawniej nam sobie poradzić z tym, co ma nadejść.

Nie są to jednakowoż znane zgryzoty przyszłych mam w stylu: czy częste dobre usg poznań nie jest szkodliwe, ale prawdziwe perełki, jak: przechodzenie pod drabiną to groźba, że dziecko owinie się pępowiną…

Do zestawu tych złowrogich przesądów pasuje zapewne określenie, że kobiecie w ciąży się nie odmawia, gdyż (rozwinięcie zagadnienia- http://www.aurident.pl/stomatologia-zachowawcza.html) w przeciwnym razie zostaniemy zeżarci przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, lecz bez trudu to można sobie wizualizować i przyjąć tego typu przesąd, gdyż weryfikowany jest w codziennym życiu, np. w trakcie czekania w kolejce lub pomocy w innych codziennych obowiązkach. Za żadne skarby nie odmawiajmy więc ciężarnej.

zabobon bywa również bardzo komiczny. Jeden z moich faworytów mówi, aby nie patrzeć przez wizjer w drzwiach, ponieważ to niebezpieczeństwo, że nasz dzieciak będzie miał… zeza. Z czego wynika to przekonanie graniczące z pewnością, nie wiem, ale z łatwością sobie mogę wyimaginować, że winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, by coś dojrzeć. Tak je wykrzywiamy, iż opanuje to zachowanie nasze dziecko…

Dla pań, które marzą o pociesze na pewno spodoba się rada, iż można szybko zajść w ciąże, wystarczy tylko usiąść na miejscu, które uprzednio zajmowała… tak, osoba ciężarna. Ktoś próbował? A co z panami, na nich też to działa? Taki mały żarcik – interesujący wpis.

Na koniec kulinarne skojarzenia. Jeśli pragniemy urodzić dziewczynkę niezbędny jest apetyt na słodkości, zaś jeśli marzymy o chłopczyku wybierzmy potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, drogie panie, gdyż to najprostsza droga do tego, aby nasza córeczka w przyszłości zeszła na niewłaściwą drogę.