Kobieta w ciąży to jest poważna sprawa. I to z bardzo wielu wytycznych. pierwszy, oczywisty, jako przynosząca życie rodzicielka, jako przyszła mama, tak więc jednocześnie z wielką dozą wymagań, wyrzeczeń, zmiany sposobu obecnego życia. Może właśnie, stąd też pojawiło się już tak wiele legend związanych z ciążą, że trzeba o nich wspomnieć.

ciężarna kobieta

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
opowiadane są w każdym miejscu, nieważne czy mieszkamy na wsi czy w Poznaniu, we wsi, w której żyje 20 rodzin czy w głośnej stolicy. przejmujemy je z domu rodzinnego, studiowane są nam przez babki, dyskutowane pośród przyszłych mam zaczynają egzystować własnym życiem. Nic dziwnego, gdyż jakiekolwiek życiowe zdarzenie, jak ślub czy ciąża to tak duża rzecz, iż dzięki takiemu zaklinaniu rzeczywistości sprawniej nam sobie poradzić z tym, co ma nadejść.

Nie są to jednakowoż znane zgryzoty przyszłych mam w stylu: czy częste dobre usg poznań nie jest szkodliwe, ale prawdziwe perełki, jak: przechodzenie pod drabiną to groźba, że dziecko owinie się pępowiną…

Do zestawu tych złowrogich przesądów pasuje zapewne określenie, że kobiecie w ciąży się nie odmawia, gdyż (rozwinięcie zagadnienia- http://www.aurident.pl/stomatologia-zachowawcza.html) w przeciwnym razie zostaniemy zeżarci przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, lecz bez trudu to można sobie wizualizować i przyjąć tego typu przesąd, gdyż weryfikowany jest w codziennym życiu, np. w trakcie czekania w kolejce lub pomocy w innych codziennych obowiązkach.

Ten wątek niewątpliwie ma ciekawe informacje, lecz aby zdobyć ich jeszcze więcej prześledź tekst, który jest niezwykle absorbujący.

Za żadne skarby nie odmawiajmy więc ciężarnej.

zabobon bywa również bardzo komiczny. Jeden z moich faworytów mówi, aby nie patrzeć przez wizjer w drzwiach, ponieważ to niebezpieczeństwo, że nasz dzieciak będzie miał… zeza. Z czego wynika to przekonanie graniczące z pewnością, nie wiem, ale z łatwością sobie mogę wyimaginować, że winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, by coś dojrzeć. Tak je wykrzywiamy, iż opanuje to zachowanie nasze dziecko…

Dla pań, które marzą o pociesze na pewno spodoba się rada, iż można szybko zajść w ciąże, wystarczy tylko usiąść na miejscu, które uprzednio zajmowała… tak, osoba ciężarna. Ktoś próbował? A co z panami, na nich też to działa? Taki mały żarcik – interesujący wpis.

Na koniec kulinarne skojarzenia. Jeśli pragniemy urodzić dziewczynkę niezbędny jest apetyt na słodkości, zaś jeśli marzymy o chłopczyku wybierzmy potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, drogie panie, gdyż to najprostsza droga do tego, aby nasza córeczka w przyszłości zeszła na niewłaściwą drogę.