Fizjoterapeuci nie mają dobrej prasy, lecz nic w tym dziwnego. Brak uregulowania tego typu kwestii w zakresie wykonywania tego wykreowało dziwną sytuację, że upoważnionym specjalistą w tej dziedzinie może zostać każdy – pierwszy lepszy obywatel z ulicy po ukończeniu ledwie kilkugodzinnego kursu… To nieuczciwie zaniża poziom ludzi, którzy naprawdę są przygotowani do bycia fizjoterapeutami, ukończyli uczelnie wyższe i naprawdę mają w ręce zawód. Jak wobec tego znaleźć tego naprawdę kompetentnego fizjoterapeutę?

Spa, masaż ciała

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bez wątpienia najprościej go znaleźć w dużym mieście. Jeśli sprawdzilibyśmy wyniki najbardziej znanej wyszukiwarki internetowej to zdecydowanie najwięcej wyników da nam fraza: fizjoterapeuta (strona polecana w temacie) Warszawa. W dalszej kolejności znajdą się kolejne miasta więcej niż 500 tysięcy mieszkańców. Nic w tym dziwnego, duże miasta kuszą swoimi możliwościami, kuszą ilością klientów, i choć zapewniają również niestety mnóstwo konkurentów i innych utrudnień, w ostatecznym rozrachunku dają większą możliwość przyszłego sukcesu (fizjoterapeuta warszawa).

Z pozycji klienta to, że występuje tak duża współzawodnictwo na rynku to same plusy – duży wybór, a dzięki temu spora rozpiętość w cenach za oferowane usługi. Łatwo można znaleźć fachowca, który wpisuje się w nasze plany budżetowe. Ta jednak zaleta kryje w sobie również znaczącą skazę. To, że jest tak duży wybór skutkuje często zaniżanie usług, a jak napisałem na wstępie – brak regulacji w tej kwestii kreuje niekorzystną sytuację dla nabywcy – kiepska usługa pseudospecjalisty. Dlatego ten nadmiar paradoksalnie może nam zaszkodzić, a jeśli ponadto naszym najważniejszym wyznacznikiem będzie cena, stąd już łatwa droga do wyboru niekompetentnej osoby.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl

Pamiętajmy więc, że przed ostatecznym zadecydowaniem warto skorzystać z pomocy starej jak świat – rekomendacji bliskiej nam, uczciwej osoby. Wiele osób nie zaprzeczy, że ten sposób sprawdza się dosyć często. Po prostu, jeśli ktoś poznał daną osobę w działaniu to ma najprawdziwszy wgląd w jej zdolności. Żadna teoria, piękne zapewnienia i najładniejsza reklama tego nie przekażą. Liczy się ponad wszystko miarodajna opinia – osoby, której jesteśmy w stanie zaufać.

A co jeśli nie znamy zaufanej osoby, która korzystała z usług takiego typu specjalisty? Najlepiej wtedy skorzystać z pomocy wirtualnych „przyjaciół”, czyli poszukując w miarę pomocne i rzetelne informacje w Internecie. Jest wiele portali czy forów dyskusyjnych, na których można spotkać opinie czy dyskusje dotyczące konkretnych fizjoterapeutów. Warto skorzystać z tego typu informacji, ale tez zachować należyty umiar, pamiętajmy bowiem, że tzw. marketing szeptany (czyli niby wiarygodne opinie na forach internetowych to tak naprawdę opłacone posty) może nas skierować| na złe tropy. Sprawdzajmy więc uważnie i nie zadowalajmy się pierwszą lepszą opinią (odwiedź).

Tak pochłonął Cię ten wpis, że masz ochotę na kolejne artykuły? Żaden kłopot. Po prostu najedź na hiperłącze i czytaj dalej.