Bułeczki cynamonowe to doskonały pomysł na pyszną przekąskę. Możesz je wykonać z rozmaitymi dodatkami. Do ciasta możesz dorzucić orzechy albo nieco żurawiny. Często ludzie zachwycają się też bułkami cynamonowymi z rodzynkami. Przygotowane cynamonowe bułeczki dobrze jest z kolei zjeść z powidłami lub specjalnie przygotowanym kremem. Trzeba jednak nadmienić, że smakują doskonale nawet bez jakichkolwiek dodatków.

bułeczki z cynamonem

Autor: Magnus Nordin
Źródło: http://www.flickr.com
Aby przygotować cynamonowe bułeczki musisz najpierw zrobić podstawowe ciasto z drożdżami. Żeby to zrobić pomieszaj mąkę a także sól plus cukier. W osobnej misce zmieszaj drożdże i mleko, a później dodaj do mąki. Do tego dodaj także rozpuszczone masło. Ten ostatni składnik możesz zastąpić też olejem. Taką mieszankę powinieneś urabiać tak długo, aż przybierze formę jednolitego ciasta. Powinno to trwać maksimum kilka minut, chyba że nie masz doświadczenia to urabianie ciasta może Tobie zabrać trochę więcej czasu. Ciasto możesz urabiać ręcznie albo też możesz wykorzystać hak do ciasta drożdżowego. Ugniecione ciasto trzeba uformować w kulę a następnie włożyć do naczynia. Następnie odłóż je do lodówki. Musi tam leżeć minimum jedną noc, aż nabierze objętości.

Kiedy sięgnij po ochłodzone ciasto, aby upiec cynamonowe bułeczki (tutaj więcej informacji: przepis na cynamonowe bułki), najpierw je rozgnieć a później posyp cynamonem oraz brązowym cukrem.

Czy masz wątpliwości? (https://www.przychodniazycie.pl/) Nie wstydź się! My na pewno uszanujemy nawet najmniejszą próbę prowadzenia debaty. Więc oczekujemy na opinie od Ciebie.

Jeżeli chcesz, to na tym etapie powinieneś dorzucić rodzynki lub orzechy albo też żurawinę – zgodnie z Twoimi preferencjami. Tak przygotowane ciasto trzeba zwinąć.

Zwinięte ciasto powinieneś podzielić na mniejsze odcinki – dzięki temu powstanie forma bułek. Kawałki ciasta rozłóż na tortownicy, posmaruj oliwą oraz przykryj folią spożywczą. Bułeczki powinny być ułożone w odległości paru centymetrów, gdyż zwiększą swoją objętość. Kiedy już to nastąpi, możesz wstawić je do piekarnika na czas około dwudziestu minut. Rozgrzej piekarnik do 175 stopni. Bułeczki są najlepsze na ciepło.