O konieczności regularnego usuwania kamienia nazębnego mówi się dużo. Dlaczego jest to tak kluczowa sprawa? Bo kamień nazębny może stać się przyczyną wielu groźnych zagrożeń z jamą ustną (np. próchnica). Kamień nazębny, który niewzruszenie trzyma się przy brzegu dziąseł, musi zostać możliwie jak najprędzej usunięty.

Czy potrafisz myć zęby?

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”

jakikolwiek stomatolog, i nieistotne czy to fachowiec z wielkiego miasta, niczym Wrocław czy Kraków czy z malutkiej mieściny, mężczyzna czy kobieta zna efektywne i błyskawiczne metody pozbycia się tego problemu, może też polecić najkorzystniejsze w danym przypadku środki do pielęgnacji jamy ustnej i walki z kamieniem. likwidowanie kamienia jest jednocześnie ważne z punktu widzenia profilaktyki i może ocalić przed wieloma chorobami.

Kamień uniemożliwia dokładne wyczyszczeniejamy ustnej, a gromadzące się pod taką twardą płytką bakterie mogą stać się przyczyną wielu krytycznych dolegliwości. Efektem takich niedopatrzeń w związku z kamieniem nazębnym może być próchnica oraz trudne problemy z dziąsłami. Wśród następujących konsekwencji lekceważenia kamienia nazębnego znajduje się parodontoza, która jest problemem strasznie uciążliwym – czytaj tu.

Każdy z nas zna słowo: „próchnica”. Nawet jeśli nie mieliśmy nigdy z nią do czynienia wiemy, jak trudne nieprzyjemności powoduje. Pamiętajmy, więc, żeby drobiazgowo troszczyć się o zęby. Warto wiedzieć, że główne czynniki rozwoju próchnicy, to:

– spożywanie między posiłkami, czyli wiadome wielu podjadanie, które nie sprzyja naszym zębom,- jedzenie chemicznych, przesłodzonych pokarmów, napojów,- niedokładne mycie zębów,- słabe tkanki zęba.

Kobieta, piękny uśmiech

Autor: BP
Źródło: BP

Jak widać, większość częśćtego typu wytycznych da się wypełnić. miast jeść między posiłkami spróbujmy przygotowywać sobie solidne posiłki. Odłóżmy na bok albo nie pijmy tak często przesłodzonych, farbowanych, chemicznych napojów. Nie dość, że nic nie dają naszemu organizmowi, to jeszcze psują zeby. czyszczenie zębów, okrężnymi ruchami przez 3 minuty to podstawa. Nie czyńmy tak na tzw.

Jeżeli jesteś zdania, że omawiany artykuł okazał się być godny Twojego zainteresowania, to z pewnością warto zobaczyć także (https://medimix.pl/wzierniki) inne podobne teksty!

„odczep”, bo oszukujemy samych siebie.

Pamiętajmy też, iż w potyczkach z nią (próchnica, kamień nazębny) dentysta – nasz newsletter – www.radom.centrumdemed.pl/ – i wysokiej klasy, kosztowne zabiegi stają się nieodzownymi krokami, jakie trzeba zrealizować w trosce o swoje zęby. Znacznie prostsze jest systematyczne usuwanie kamienia, które nie tylko zajmuje niewiele czasu, ale i nie naraża nikogo na poważniejsze koszta.