Mówi się, że dłonie są naszą wizytówką, lecz prawda jest taka, że ludzie w pierwszej chwili spoglądają na naszą twarz, a jeżeli akurat coś mówimy, to oczywiście zauważają nasze zęby. Jeżeli będą żółte, krzywe oraz zniszczone, to z pewnością rozmówcy pomyślą, że nie umiemy o siebie zatroszczyć się, a co się z tym łączy, może się okazać, że nie tylko będziemy mieli trudy z zawieraniem nowych przyjaźni, ale także i ze zdobyciem wymarzonej posady.

dentysta

Autor: Luis Zafra
Źródło: http://www.flickr.com
Pasta bez fluoru to podstawa

Po pierwsze niesamowicie ważne jest to, jaką pastę stosujemy na co dzień. Kiedy jest to pasta bez fluoru, to mamy szanse być przekonani, że nasze zęby nie będą dostawały zbyt sporej dawki tego minerału, a co się z tym wiąże, iż nie będziemy wpływać nieprawidłowo na ich strukturę. Oczywiście kiedy raz na jakiś czas zdarzy nam się zakupić taką pastę, to od razu nam zęby nie wylecą, nie mniej należy pilnować, by go ona nie miała, a już rzeczywiście nie może go być w pastach dla dzieci, które przecież te zęby mają jeszcze delikatniejsze niż rodzice.

Jeśli nie możemy się zadecydować, która pasta będzie dla nas najlepsza, to z pewnością trzeba udać się do dentysty, który na podstawie obejrzenia naszych zębów (sprawdź usuwanie zębów pod narkozą w aurident.pl!) odpowie nam, w jaką pastę powinniśmy inwestować.

Pasta do zębów

Autor: Christopher Alpizar Gaviria
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy mieć takie szczoteczki

Nie ma znaczenia jak niesamowitej oraz kosztownej szczoteczki do zębów używamy, nie jest ona wstanie dojść w każde zakamarki między naszymi zębami. Od czasu do czasu próbujemy ratować się nicią dentystyczną, ale zdecydowanie skuteczniejsze są szczoteczki międzyzębowe. Nie podrażniają dziąseł, nie niszczą zębów, a jednocześnie są na tyle niewielkie, iż mamy świadomość iż dojdą w każdą szczelinę, do której nie dotrze większa szczoteczka. Na dodatek w takie szczoteczki powinny się również zaopatrzyć osoby, które noszą stały aparat na zęby, ponieważ dzięki nim z łatwością oczyszczą powierzchnię zębów przy aparacie.

Warto mieć zdrowe zęby

Im bardziej będziemy dbali o swoje zęby (wybierz profesjonalne leczenie kanałowe), tym znaczniejsza jest szansa, iż będziemy mogli się nimi bardzo długo radować, a co się z tym łączy, że mniej będziemy odwiedzać stomatologa. Koszt sprawunku właściwych do tego akcesoriów bez wątpienia nie jest spory, szczególnie jeśli przyrówna się go z kosztem jaki poniesiemy na wizyty u dentysty, albo na zrobienie sztucznej protezy, gdy wszystkie nasze zęby już wypadną, gdyż nie będziemy o nie dostatecznie odpowiednio zabiegać.