Turystyczna propozycja na wakacje i krótkie urlopy jest w naszym kraju dość bogata. Można wypoczywać w czasie górskich wycieczek, popływać żaglówkami na mazurskich jeziorach, albo wybrać jeden z wielu nadmorskich kurortów. Wielu ludzi chętnie zdecyduje się również na odwiedzenie któregoś z dużych miast, takich jak przykładowo Warszawa, Wrocław albo Kraków, również w nich na wczasowiczów czeka sporo rozrywek.

Warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza nasza stolica zachęca różnorodnością form spędzania wolnych dni. Na przyjezdnych czeka szereg zabytków, jakich obejrzenie powinno być celem każdej wycieczki w tym mieście. Koniecznym ich punktem powinno być stare miasto, gdzie do chyba najbardziej cenionych miejsc należy kolumna Zygmunta. Można także obejrzeć piękne ogrody i parki, bardzo stylowo zaprojektowane i utrzymane, w tym najbardziej znane z nich ogrody Łazienkowski i Ujazdowski.

Poza tym na turystów w Warszawie czekają liczne zabytki oraz muzea, a oprócz tego sporo obiektów sportowych, parków linowych, lodowisk, basenów i aquaparków. Niezbędnym punktem wszystkich wycieczek powinno być odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, w którym dla młodszych i starszych wielbicieli nauki oczekuje świetnie przygotowana ekspozycja pokazująca szereg doświadczeń z fizyki, chemii i innych naukowych dziedzin.

morze

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Jeżeli ktoś chce odpocząć na plaży, przy szumie morskiej fali, to koniecznie musi na wczasy udać się nad Bałtyk. Co prawda w przypadku naszego morza pogoda nad nim może być nieprzewidywalna, nawet w wakacyjnym okresie, ale dla wielu jest to świetne miejsce na wykorzystanie swojego urlopu. Szerokie, piaszczyste plaże, pachnące sosnowe lasy które otaczają nadmorskie wydmy tworzą niesamowity klimat.

Dlatego też razem z początkiem wakacji kurorty nad morzem zaczynają być pełne ludzi, a plaże wypełniają się tłumami urlopowiczów w każdy słoneczny dzień. Jedną z bardziej polecanych miejscowości na wakacyjny wyjazd rodzinny jest Ustronie Morskie, nieduże miasteczko leżące w środkowej części wybrzeża. Na co dzień mieszka w niej około dwóch tysięcy mieszkańców, ale w czasie wakacyjnych dni liczba ta zwiększa się wielokrotnie. Ustronie Morskie kusi turystów pełnymi piasku plażami, dużą ilością atrakcji, rozrywek i leczniczym, nadmorskim powietrzem.