Turystyczna propozycja na wakacje i krótkie urlopy jest w naszym kraju dość bogata. Można wypoczywać w czasie górskich wycieczek, popływać żaglówkami na mazurskich jeziorach, albo wybrać jeden z wielu nadmorskich kurortów. Wielu ludzi chętnie zdecyduje się również na odwiedzenie któregoś z dużych miast, takich jak przykładowo Warszawa, Wrocław albo Kraków, również w nich na wczasowiczów czeka sporo rozrywek.

Warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza nasza stolica zachęca różnorodnością form spędzania wolnych dni. Na przyjezdnych czeka szereg zabytków, jakich obejrzenie powinno być celem każdej wycieczki w tym mieście. Koniecznym ich punktem powinno być stare miasto, gdzie do chyba najbardziej cenionych miejsc należy kolumna Zygmunta. Można także obejrzeć piękne ogrody i parki, bardzo stylowo zaprojektowane i utrzymane, w tym najbardziej znane z nich ogrody Łazienkowski i Ujazdowski.

Poza tym na turystów w Warszawie czekają liczne zabytki oraz muzea, a oprócz tego sporo obiektów sportowych, parków linowych, lodowisk, basenów i aquaparków. Niezbędnym punktem wszystkich wycieczek powinno być odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, w którym dla młodszych i starszych wielbicieli nauki oczekuje świetnie przygotowana ekspozycja pokazująca szereg doświadczeń z fizyki, chemii i innych naukowych dziedzin.

morze

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Jeżeli ktoś chce odpocząć na plaży, przy szumie morskiej fali, to koniecznie musi na wczasy udać się nad Bałtyk.

Nasz link do www wycieczka dominikana zadziwi Cię niebywale pozytywnie. Wyszukasz tam ogrom rzetelnych wiadomości. W takim razie nie ociągaj się i wejdź tam!

Co prawda w przypadku naszego morza pogoda nad nim może być nieprzewidywalna, nawet w wakacyjnym okresie, ale dla wielu jest to świetne miejsce na wykorzystanie swojego urlopu. Szerokie, piaszczyste plaże, pachnące sosnowe lasy które otaczają nadmorskie wydmy tworzą niesamowity klimat.

Dlatego też razem z początkiem wakacji kurorty nad morzem zaczynają być pełne ludzi, a plaże wypełniają się tłumami urlopowiczów w każdy słoneczny dzień. Jedną z bardziej polecanych miejscowości na wakacyjny wyjazd rodzinny jest Ustronie Morskie, nieduże miasteczko leżące w środkowej części wybrzeża. Na co dzień mieszka w niej około dwóch tysięcy mieszkańców, ale w czasie wakacyjnych dni liczba ta zwiększa się wielokrotnie. Ustronie Morskie kusi turystów pełnymi piasku plażami, dużą ilością atrakcji, rozrywek i leczniczym, nadmorskim powietrzem.