Depresja sezonowa powoduje, że niejako mamy bardzo duże kłopoty z normalnym życiem. A co jest najgorsze, w sumie nie mamy dużych problemów rodzinnych czy pracowniczych – po prostu głównym winowajcą stanów depresyjnych jest aura. W naszym kraju i tak nie ma aż tak beznadziejnie – no weźmy chociażby w rachubę Norwegię albo północ Kanady. Jednakowoż jesteśmy takim społeczeństwem, którego zasadniczo aura ogólnie nie rozpieszcza. To oznacza, że spora grupa ludzi w Polsce choruje na depresję powodowaną beznadziejną pogodą.

No cóż, nawet polska jesień jest piękna, ale kalifornijski czy kenijski klimat są mimo wszystko fajniejsze. Skoro mieszkamy w tej szerokości geograficznej, musimy w jakiś sposób walczyć o lepsze funkcjonowanie.

Być może lampa do fototerapii to strzał w dziesiątkę? Niemały to koszt, lecz przynajmniej będziemy mieli okazję w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko mające związek ze stanami depresyjnymi. Prawda jest taka, że nic nie jest najzupełniej efektywne, ryzyko zawsze istnieje, lecz zasadniczo sytuacja jest taka, iż lampy do fototerapii, zwłaszcza wyprodukowane przez Finów, są wielce skuteczne. Wiadomo – Finowie w zasadzie kojarzą się nam z właśnie depresyjnym stanem, lecz zapewne gdyby nie zastosowanie lamp, owy kraj byłby o wiele smutniejszy.

słońce

Autor: 霞客 周
Źródło: http://www.flickr.com

Czyli można powiedzieć, iż praktycznie w każdym przypadku lampa sprawia, że będziemy się czuli dużo korzystniej. Depresja to taki stan, którego należy starać się uniknąć.

W wielu przypadkach obawiamy się typowo polskiej jesieni i zimy. Niby to kapitalne, że mieszkamy w takim kraju, gdzie można wymienić cztery pory roku, lecz gdy cierpimy na depresję, dentysta (więcej w serwisie) czy siak nie możemy tak jakby cieszyć się swoim życiem. Warto wiedzieć, iż w wielu przypadkach mamy sposobność skorzystać z fachowej lampy u najróżniejszych lekarzy. Może w mniejszych ośrodkach miejskich jest dentysta (przejdź do serwisu), że trudno natrafić na wolną lampę, ale mieszkańcy stolicy, Poznania, Gdańska bądź Bydgoszczy tak naprawdę nie powinni mieć problemy z przetestowaniem lampy. Choć tak czy siak będzie najkorzystniej jeżeli sprawimy sobie takową lampę do swojego domu.