Popularność usług dermatologicznych w Polsce rośnie nieprzerwanie od paru lat. Polki uświadomiły sobie, że profesjonalne zabiegi wykonywane u kosmetyczki są bardziej skuteczne, niż tradycyjne sposoby pielęgnacji urody. Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym warto jednak zwiększyć wiedzę na temat oferowanych zabiegów. W wypadku zabiegów dermatologicznych typ skóry ma największe znaczenie. Droższe zabiegi są często dla skóry z alergią lub w inny sposób wrażliwej. Z tego powodu przed wybraniem się do salonu powinno się sprawdzić dokładnie wskazania i przeciwwskazania i nie wybierać według ceny. W branży kosmetycznej nie w każdym przypadku wyższa cena oznacza skuteczniejszy zabieg.

wellderm - logo

Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Najpopularniejsze zabiegiDo najpopularniejszych zabiegów oferowanych w salonach kosmetycznych zalicza się mikrodermabrazja (odpowiednia strona).

dermatologia, zabiegi estetyczne

Jest to zabieg przypominający peeling, jednak oparty na złuszczaniu naskórka przez znacznie mniejsze cząsteczki. Zapewnia to dokładniejsze oczyszczenie naskórka niż przy zastosowaniu ogólnodostępnych kosmetyków. Tego typu specjalistyczny zabieg może być wykonywany także na delikatnym naskórku. Jest to jednak odpowiednio bardziej kosztowna czynność, ponieważ do delikatniejszej skóry wykorzystuje się diamentowe cząsteczki. Mikrodermabrazja diamentowa (odsyłam tutaj) jest również korzystna dla osób z alergiami, podczas takiego zabiegu nie wydziela się pył, który może być silnym alergenem. Taki usługa pomaga wyeliminować trądzik oraz zmiany potrądzikowe, nieznaczne przebarwienia.

Usuwanie przebarwień skóryTak samo często wykonywanym zabiegiem na skórę jest eliminacja przebarwień.

Zainteresował Cię wpis artykuł? To przejdź do oferty szkolenie z dofinansowaniem makijaż permanentny szczecin, by zapoznać się z dodatkowymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Najskuteczniejsze i jednocześnie najczęściej wybierane, mimo dużych kosztów są środki firmy Cosmelan. Leczenie tym środkiem składa się z dwóch etapów, specjalistyczna porada dermatologa jest jednak konieczna. Każda skóra może inaczej reagować na środek. Pierwsza faza to maseczka nakładana na cerę z przebarwieniami – zwykle jest to skóra dekoltu, szyja i twarz. Kolejny etap ma za zadanie utrzymanie efektów uzyskanych po zdjęciu maseczki, do tego celu używa się specjalnego kremu wyprodukowanego przez uprzednio wymienioną firmę. Ten krem można również stosować na własną rękę do domowego usuwania przebarwień na skórze.