Prowadzimy niezwykle niehigieniczny styl życia. Codzienne przebywanie w pozycji siedzącej jest w stanie skutkować poważnymi schorzeniami kręgosłupa i naszych stawów. Zwykle nie myślimy o tym także w domu, gdzie napinamy mięśnie karku, schylając się nad klawiaturą komputera.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas nie ma czasu na trochę ruchu na świeżym powietrzu, który jest nam niezbędny. Nie tylko wzmacnia organizm i dodaje nam wigoru, ale również chroni nas przed rozmaitymi urazami, na które jesteśmy narażeni na co dzień. Może się też zdarzyć, że staniemy się ofiarą poważnego wypadku. Wtedy niezbędna będzie odpowiednia rehabilitacja.

Zarówno stacjonarne, jak i internetowe sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym posiadają w ofercie szeroką gamę sprzętu dobrej jakości. Jednym z najczęściej potrzebnych akcesoriów jest gorset jewetta, który wykorzystuje się przede wszystkim przy pęknięciach, złamaniach i wszelkiego typu chorobach kręgosłupa. Ma on na celu umocnić kręgosłup (serwis internetowy) oraz go odciążyć. Składa się on z dwóch części, które są połączone ze sobą paskami mocującymi. Konstrukcja jest lekka i łatwo dopasowuje się do figury. Takie gorsety wykonywane są najczęściej na wymiar.

Osoby, które w następstwie nieszczęśliwego wypadku, straciły kończyny, są w stanie wciąż prowadzić zupełnie zwyczajne oraz aktywne życie.

W tym tekście znajdziesz zajmujące informacje, ale odszukaj także pozostałe artykuły na ten temat. Z pewnością będą fascynujące.

Idealnie dobrane protezy kończyn stwarzają całkiem nowe możliwości dla niepełnosprawnych osób, które są w stanie wrócić do swoich ulubionych zajęć, a nawet zajmować się sportem. W naszym kraju jest dużo doświadczonych pracowni ortopedycznych, które przez lata posiadły doskonałą technikę oraz zdobyły światowe uznanie.

Sklep ze sprzętem do rehabilitacji to także duża oferta dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Wielkim powodzeniem, głównie wśród kobiet, cieszą się piłki rehabilitacyjne, które możemy zastosować również do specjalnych ćwiczeń. Tego typu piłki możemy spotkać w wielu rodzajach, a każda z nich to świetnie narzędzie do ćwiczeń ogólnorozwojowych dla wszystkich osób, które dbają o swoją sprawność fizyczną.