Czy niemieckie środki piorące są najlepsze? Czy odplamiacz niszczy ubrania? Czy do usuwania zabrudzeń najlepsza jest zwykła soda? Na pewno perfekcyjna gospodyni potrafi udzielić odpowiedzi na te pytania, jednakże wiele osób, kupując proszek nierzadko kieruje się opiniami, które są nieprawdziwe.

Praktycznie w dzisiejszych czasach nie ma nic łatwiejszego niż zrobienie prania. Innowacyjne pralki automatyczne, doskonałe proszki do prania, magiczne odplamiacze to produkty łatwo dostępne. Mimo tego dobrze jest poznać parę szczegółów, aby przypadkowo nie zniszczyć swoich rzeczy, a zwłaszcza nie musieć zaraz nabywać nowych – sprawdź serwis Farmacja >> nowafarmacja.com.pl/franczyza/ Plus.

W pierwszej kolejności zawsze trzeba przeczytać informację na metce, odnośnie sposobu prania. Niestety ubrania, które kupujemy w ulubionych sieciówkach są coraz gorszej jakości. Zwłaszcza jeśli są dosyć tanie.Producenci często zabezpieczają się właśnie, drukując na metce informację o praniu odzieży danej marki w poniżej 40 stopni. Jednak gdy rzeczy są bardzo zabrudzone, bardzo niełatwo jest doprać je w temperaturze niższej niż 40 stopni.

pralki

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Zwłaszcza panowie, którzy pocą się znacznie bardziej mogą mieć ten kłopot. Wtedy należy użyć płynów do prania, które lepiej rozpuszczają się w niskiej temperaturze prania. Poza tym nie należy wkładać do pralki zbyt wielu ubrań na raz i nie stosować krótkich programów do tzw. szybkiego prania.

Niektórzy są zdania, że niemieckie środki piorące są lepsze od krajowych, jednak są w błędzie. W rzeczywistości środki piorące z Niemiec są w formie bardziej koncentratu. Niewielu konsumentów czyta na instrukcje na opakowaniu. W wyniku czego sypie do pralki więcej proszku niż zaleca producent. Dlatego mamy wrażenie, że proszek pierze skuteczniej, a ubrania ładniej pachnie.

Poza tym należy pamiętać, że efektywność środka piorącego jest uwarunkowana rodzajem zabrudzenia. W wielu przypadkach będziemy potrzebowali skutecznego odplamiacza, żeby usunąć plamę.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło (http://www.plock.centrumdemed.pl/implanty/) każdemu zwolennikowi tego zagadnienia. One niechybnie także są warte przeczytania.

Sprawdzone odplamiacze są bezpieczniejsze niż soda czy ocet. Jeśli dokładnie zastosujemy się do instrukcji na opakowaniu,z pewnością nie uszkodzimy sobie ubrań, nawet tych delikatnych.