Narząd wzroku jest najcenniejszy narząd człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu dokładnie przez oczy. To one, dają nam tę moc dzięki której patrzymy na świat i jego piękno. Stąd tak istotne jest, abyśmy troszczyli się o ten narząd i nie lekceważyli symptomów różnych przypadłości z nimi związanych.

Bo jeśli np. mamy coraz większe problemy z widzeniem w momencie czytania i oglądania telewizji, a kierowanie autem stało się dla nas niemożliwe – to może oznaczać, że chorujemy na zaćmę, co oznacza częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki (http://rajsoczewek.pl/acuvue) oka – na czym polega skuteczny zabieg usunięcia zaćmy.

Zasadniczym symptomem zaćmy jest trwające etapami pogarszanie się ostrości wzroku (rzuć okiem). Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się widzianego obrazu.

klinika okulistyczna

Źródło: www.gyncentrum.pl
Mimo,że medycyna z każdym dniem idzie coraz bardziej do przodu, nie powstał jeszcze żaden lek przeciwdziałający zaćmie, toteż niezbędna jest operacja. Zabieg usunięcia zaćmy polega na usunięciu zmętniałych soczewek i zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), które gwarantują najwyższą jakość obrazu. Cały zabieg trwa ok. 10-20 min. , jest bezbolesny i na ogół przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Powrót do zdrowia po zabiegu jest nadzwyczaj szybka, a chory przeważnie odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania raptem kilka dni od przeprowadzonego zabiegu.
A co gdy nasza wada wzroku jest możliwa do skorygowania za pomocą okularów, ale czujemy pewna niedogodność nosząc je, ponieważ jesteśmy zdania, że przeszkadzają w makijażu lub w uprawianiu sportu? Niezawodnym rozwiązaniem tych problemów jest laserowa operacja oczu (zobacz na tej podstronie). Najważniejsze zalety laserowej korekcji wad wzroku:

* laserowa korekcja gwarantuje nam całkowitą rezygnację z okularów,
* zabieg jest bezbolesny i trwa około kwadransa,
* krótki okres rekonwalescencji, co oznacza szybki powrót do aktywnego życia,
* nikłe ryzyko komplikacji i skutków ubocznych po zabiegu.

Zabiegi mające na celu poprawić jakość naszego wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Toteż tak ważne jest, by klinika na którą się zdecydujemy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, zapoznajmy się ze stronami klinik okulistycznych, posiadających swoje strony w internecie, a z pewnością odnajdziemy spełniającą nasze oczekiwania klinikę. Z dobrze wyszkoloną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie.