W społeczeństwie cały czas możemy się zetknąć z takim nieprzyjemnym skierowaniem do psychologów, nawet ci, którzy wykorzystują z ich wsparcia, próbują wmawiać, że nic takiego nie ma miejsca, tak jakby należy było się tego krępować. Zazwyczaj przyjmujemy mylne założenie, iż z wsparcia psychologa korzystają wyłącznie ludzie mający kłopoty w pracy, tacy którzy nie umieją sobie sami ze sobą poradzić i po których nagle widać, że coś z nimi nie tak.

Autor: www.just4kids.pl
Ciężko nam uwierzyć, iż z wsparcia tego specjalisty może wykorzystywać poważana pani prezes, idealna uczennica w szkole, albo właściciel wspaniale funkcjonującej zakładu. Jak więc trudno jest nam uwierzyć, iż do specjalisty mogą chodzić także dzieci?

Normalni ludzie też korzystają z jego pomocyCzęść ludzi jest w stanie się pogodzić z tym, iż maluchy muszą chodzić do psychologa, ale oczywiście od razu zaznaczają, iż z pewnością są to maluchy, które były maltretowane, molestowane oraz które z winy opiekunów posiadają kłopoty. Prawda mimo wszystko jest taka, że psycholog – psycholog w dublinie – dziecięcy Poznań (na tej stronie) nie zajmuje się tylko i wyłącznie tak drastycznymi przypadkami. Często po pomoc do niego udają się rodzice, których dziecko męczy się na którąś z fobii, boi się pająków, ciemności, albo tłumu ludzi. Kiedy przekonywania nie pomagają, a wszelka nawet przypadkowa styczność z materiałem fobii wywołuje napad furii oraz krzyku u malucha, to opiekunowie zgłaszają się właśnie do takiego psychologa.

To nie wina rodzicówPewnie że takie udanie się po wsparcie trzeba popierać, to nie oznacza, że rodzice przyznają się do swojej klęski, wręcz przeciwnie ukazuje, że umieją oni się przyznać do tego, że ich wiedza nie jest wystarczająca na to, żeby pomóc dziecku w tak trudnym przypadku. porozmawianie z psychologiem polega wówczas głównie na rozmowie z opiekunami, kiedy dziecko w tym momencie kawałek dalej sobie rysuje, to co chce lub co zaproponuje mu pani psycholog, a potem odbywa się dyskusja z dzieckiem oraz przejrzenie jego prac.

Można wiele tutaj uzyskaćTrzeba wspomnieć, że takie spotkania dają naprawdę niesamowicie dużo, rodzice słyszą, że nie są jedyni, iż jest więcej takich dzieci, dowiedzą się także w jaki sposób muszą się zajmować swoim podopiecznym, tak aby zmniejszać jego strach. Dodatkowo dziecko ma poczucie, że ktoś z dorosłych na pewno się nim martwi oraz przykłada sporych starań, aby mu dopomóc, że ze własnym strachem nie jest pozostawione samo sobie.