Inteligencja to jedna z takich wartości, którą oceniamy w najwyższym stopniu. To umiejętność radzenia sobie z różnego rodzaju zadaniami, zdolność łączenia faktów czy też logicznego rozumowania.

spa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
To naturalnie także wszelkie takiego rodzaju zdolności, które przydają się każdej osobie w dowolnej okoliczności. Istnieje pewien sposób na powiększenie poziomu swej inteligencji a jej miernikiem nie jest ani wiek, ani wykształcenie, ani również wykonywany przez daną osobę zawód. Żeby upewnić się, jaki konkretna osoba posiada poziom inteligencji, należy wykonać odpowiedni test IQ, który opiera się na założeniach psychometrii. W internecie możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych testów mających za zadanie sprawdzenie poziomu IQ.

Masz spory kłopot z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Z pewnością skutecznie pomoże Ci ta strona psychoterapia online.

Wykluczając te testy, które są ewidentnie oszustwem oraz próbą wyłudzenia od nas jakichkolwiek pieniędzy, do czynienia mamy w nich ze stosunkowo prostymi narzędziami, które są przygotowane na podstawie dawnych testów czy też przy pomocy psychologów.

głowa

Tego typu testy mogłyby nam dać bez kłopotu ogólne pojęcie o tym, w jaki sposób prezentuje się nasz poziom IQ, jednak nie jest to wynik całkowicie pewny. Pragnąc w dobry sposób sprawdzić nasz poziom inteligencji oraz dowiedzieć się więcej, trzeba jednak skorzystać ze wsparcia profesjonalnej instytucji, która prowadzi testy IQ na bardzo eksperckim szczeblu. Do w najwyższym stopniu znanych oraz popularnych należy oczywiście Mensa. Jest to organizacja gromadząca osoby o najwyższym poziomie inteligencji na całym świecie. Może do niej należeć ok. dwa procent populacji ludzkiej. Dlatego też testy IQ stworzone przez nią są w najwyższym stopniu rzetelne.

Można by się tam zgłosić poprzez jeden z polskich oddziałów. Ponadto można przeprowadzić test na IQ kompetentnie w centrach doradztwa zawodowego czy też w różnorodnych poradniach psychologiczno-pedagogicznych.