Przyroda obfituje w wiele naturalnych leków, które wspomagają człowieka przy wielu niedyspozycjach.
Arktyczny korzeń to roślina, jakiej własności zdrowotne winny docenić zwłaszcza osoby, które są zmęczone psychicznie i fizycznie.

Zen w sypialni

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Przyjmowanie go powoduje, że jest się mniej zestresowanym, a jednocześnie pełnym siły i energii. Wykazuje także własności przeciwdepresyjne.
Roślina ta wspomaga w utrzymaniu zdrowia psychicznego łagodząc niepokój, podnosząc odporność na stres i ułatwiając prędki powrót do stabilności psychicznej.

Jeśli chciałbyś zbadać sprawę, przeczytaj nasz następny artykuł, w którym znajduje się istotna treść. Rozwieje ona wszelkie Twoje niepewności.

Substancje zawarte w korzeniu arktycznym redukują stężenie kortyzolu w systemie i zarazem wyrównują poziom substancji chemicznych w mózgu, jakie odpowiadają na samopoczucie.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Trzeba jednakże zaakcentować, że takie postępowanie obserwuje się dopiero u ludzi o obniżonej zdolności adaptacyjnej na stres. Arktyczny korzeń to zioło niemal tak efektywne w leczeniu depresji jak typowe farmaceutyki antydepresyjne. Wskazany jest w okresie ostrej pracy umysłowej, albowiem pozytywnie wypływa na procesy utrwalania i uczenia się. Ochrania serce przed elementami stresowymi, mogącymi przyczynić się do uszkodzenia tego organu, poza tym powiększa zasoby energetyczne mięśnia sercowego, również aktywizuje receptory w mięśniu sercowym, chroniąc serce przed arytmią. Arktyczny korzeń zmniejsza także lokalne niedokrwienie, również reguluje ciśnienie krwi.

Odkryto, że ta rosnąca w arktyczno-wysokogórskich rejonach półkuli północnej roślina zwiększa wytrzymałość na stres, pogłębia wydolność fizyczną i umysłową, a nawet może zapobiec rozwojowi choroby Alzheimera.