Olejki eteryczne są dość często wykorzystywane w aromaterapii, ale nie tylko. Środki z olejkami eterycznymi nie tylko są odpowiedzialne za pielęgnację, bo ich naturalne aromaty bardzo dobrze wpływają na nasze samopoczucie.

zapach jaśminu
Każdy to doceni, tak więc najkorzystniej zdecydować się na takie olejki w kąpieli lub w czasie masażu.
aromaterapia

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Aromaterapia (aromaterapia na secret-soap.com) to z pewnością wSPAniałe, pachnące ziołami i kwiatami olejki eteryczne. W dzisiejszych czasach jednakże aromaterapię można przenieść do swojego mieszkania, gdyż tego rodzaju cudowne olejki są zawarte w płynach do kąpieli, środkach do ciała czy żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki bezproblemowo pozyskać z różnych części roślin, mamy więc zapach jaśminu, (zobacz zapach jaśminu) korzeni czy nasion. Każdy z nich odznacza się antyseptycznymi właściwościami, niektóre z nich orzeźwiają, pobudzają do działania, ulepszają nastrój, wpływają bardzo odprężająco.
Jeszcze następne z nich są pomocne w zasypianiu, świetnie łagodzą różnorodne bóle, są afrodyzjakami.

Ten odnośnik do serwisu papierniczy wrocław prowadzi do bardzo atrakcyjnej witryny, która ma równie intrygujące dane na omawiany temat.

Jak wiec widzimy, wybór jest świetny i jedynie od nas jest zależne, jaki stan chcemy wywołać. Kąpiel to bardzo przyjemna forma aromaterapii, jaka ma wpływ na nasze wszystkie zmysły, ponieważ ciepła woda powoduje, iż aromat jest rzeczywiście intensywny. Dzięki temu jesteśmy w stanie dodać sobie energii lub delikatnie rozluźnić ciało. Olejki, które dodawane są do kąpielowych kosmetyków, nie rozpuszczają się w wodzie, tak więc cały czas unoszą się na jej powierzchni. Zobacz również .

Olejki są też perfekcyjne do masażu.

Dzięki olejkom eterycznym jesteśmy w stanie połączyć zalety fizykoterapii z korzyściami, które płyną z wdychania i wcierania przez skórę wonnych esencji. Wspaniałe rozluźniają mięśnie, poprawia się też krążenie krwi.