Pobieranie krwi

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Coraz częściej chodzimy do lekarza prywatnie. To może świadczyć o wyższym statusie, ale zdecydowanie jest efektem słabo działającej bezpłatnej służby medycznej.

Skoro już chcemy zapłacić, chcemy polegać na najlepszych lekarzach. Jak wybrać dobrych specjalistów?

Lekarza zwykle oceniamy subiektywnie, a więc decyduje to, czy jest wyrozumiały, a jego gabinet jest nowoczesny. Naturalnie w w sytuacji trudnych chorób o specjaliście będzie świadczyła zdolność rozpoznania i leczenia. Szukamy więc wskazówek. Jak postępować, jeśli konieczny jest jak od razu stomatolog z Katowic?

Zapytaj znajomych

Najlepiej funkcjonuje poczta pantoflowa i podpytanie przyjaciół. Chorując przewlekle na zatoki, dobrze zapytać znajomych, czy jest im znany dobry laryngolog z Rzeszowa. Znajomi na pewno przekażą prawdę o swoich lekarzach. Tak najczęściej koleżanki wskazują sobie ginekologów. Co prawda w tej sytuacji, jeżeli nie dzieje się nic poważnego, istotne jest to, w jaki sposób przeprowadzono wizyta, a czasami nie bez znaczenia są poglądy lekarza i pacjenta. Ginekolog z Warszawy to często dobry specjalista, którego odwiedzają kobiety z całego kraju. Jest stosunkowo niewielu specjalistów od endometriozy, a w stolicy można znaleźć najskuteczniejszych.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl

Tutaj niezbędny jest z kolei Internet, bo właśnie tam odnajdziemy całą bazę specjalistów od konkretnej choroby. Na eksperckich forach kobiety opisują swoje wizyty oraz postępy w leczeniu.

Lekarz z Internetu

Dzisiaj Internet jest głównym źródłem wiedzy o specjalistach. Wystarczy wpisać dermatolog z Krakowa, a wyskoczy bogata lista propozycji. Są specjalne portale, pozwalające ocenić ekspertów, można przeczytać zdanie o znanych bądź nieznanych nazwiskach. Jeśli jednak lekarz rolekarz lekarz osteopata kraków z Krakowa ma wiele ostrych opinii, można się domyślać, że to nie zawsze prawdziwe opinie. Zwykle jednak łatwo wybrać ważne komentarze i wyciągnąć z nich przydatną wiedzę. Im więcej użytkowników zaangażuje się w takie działanie, tym łatwiej stworzymy bazę rzeczywiście solidnych specjalistów.