Kawa to napój znany i chętnie spożywany już od wielu wieków. Lubiana jest ze względu na smak, ale nie tylko. Ma ona bowiem specjalne działanie, za sprawą którego niektórzy zaliczają ją do używek. Kawa ma w sobie bowiem kofeinę, środek dzięki któremu podwyższa się ciśnienie krwi. Napój ten pomaga także w koncentracji i skupieniu uwagi na zadaniach. Z tej przyczyny wiele osób pije kawę każdego dnia z rana, by pobudzić organizm do działania. Powinno się jednak mieć na uwadze, by nie spożywać kawy w nadmiernych dawkach, może to bowiem spowodować nieprzyjemne skutki dla zdrowia; przykładem jest chociażby nadciśnienie.

Czarna kawa

Autor: Bill So
Źródło: http://www.flickr.com

W zbiorach i wytwarzaniu kawy w skali świata prym wiodą kraje południowoamerykańskie oraz azjatyckie.

Kliknij tu, sprawdź ofertę (http://sweet-home.pl/668,cukiernia-warszawa-odkryta.html) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo niskie stawki, zatem nie będziesz żałować!

Z pewnością najbardziej doceniana na świecie jest kawa brazylijska. Ceniona jest ze względu na wyjątkowe walory smakowe.

Serwowanie kawyW skali całego świata wykształciło się bardzo wiele stylów i metod serwowania kawy. Parę z nich to sposoby uniwersalne, a zatem można pójść do kawiarni w dowolnym państwie, a pod danym określeniem będzie się kryło to samo. Przykładem jest caffe latte, czyli kawa przyrządzana z dużą dawką pianki mlecznej. Taka kawa to w zasadzie deser kawowy, ponieważ nie jest zbytnio mocna, a większość napoju tworzy mleko. Kawę tę podaje się zwykle w wysokiej szklance. Tak samo dla innych rodzajów kawy przyporządkowane są odpowiednie sposoby podawania. Ostatnio popularność zyskały kawy z wzorami na wierzchu, tworzonymi za pomocą mleka.

Autor: redcoon.pl

Palarnia kawy
Ziarna kawowe zbiera się w formie „zielonej”, a następnie poddaje się działaniu wysokiej temperatury. Palarnia kawy to miejsce, gdzie ten proces się odbywa. Działają różne palarnie kawy, przykładowo ogromne przemysłowe, a także niewielkie, które palą kawę na polecenie klienta. W niektórych małych punktach tego typu można napotkać rozmaite promocje. Przykładem jest opcja samodzielnego wybrania przez klienta metody palenia kawy. W miejscu takim stosowane są specjalistyczne maszyny, które pozwalają na wygodny sposób palenia ziaren kawy. Bez wątpienia kawa przed chwilą palona ma o wiele większe walory smakowe o tej palonej masowo.