Wycieczka w góry to przedsięwzięcie, które nierzadko wymaga od turystów posiadania określonego sprzętu. Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, jak wysokie jest pasmo górskie, które wybiera się na wycieczkę. Istnieją bowiem, też na terenie kraju, pasma górskie niezbyt wysokie, a w niektórych miejscach całkowicie płaskie. Tego rodzaju tereny nadają się do niezbyt wymagających wycieczek, a w zasadzie do spacerów.

buty trekkingowe damskie : Z kolei bardzo wysokie i strome pasma to miejsce dobre wyłącznie dla bardziej doświadczonych wędrowców. W takiej sytuacji sprzęt jest bardzo ważny, jednak najważniejsze jest doświadczenie uczestników wycieczk Nie można bowiem lekceważyć terenów górskich, nawet gdy nie są zbyt wysokie. W tego rodzaju miejscach [TAG=pogoda

może ulec błyskawicznej zmianie, co co często pociąga za sobą drastyczne pogorszenie warunków. Wybór sprzętu górskiego w obecnym czasie jest ogromny, poczynając od elementów takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwieW górach ogromnie istotny jest właściwy ubiór. Wiąże się to między innymi z wymienionymi uprzednio błyskawicznymi zmianami pogody, na które powinno się być przystosowanym. Współczesna odzież górska stosuje najnowsze zdobycze techniki i materiały dla zapewnienia komfortu i ochrony przed zimnem noszącej ją osobie. Niezwykle istotne bez wątpienia są buty. Obuwie typowo górskie wyposażone jest w pierwszej kolejności w wytrzymałą i odpowiednio grubą podeszwę, która zapobiega urazom, a także szybkim przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór butów również należy uzależnić od typu otoczenia, w jakim ma miejsce wycieczka. Poza standardowymi butami trekkingowymi istnieją bowiem także specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i pozostałe.

Autor: www.nartyslowacja.pl

Potrzebny sprzętWyjście na wycieczkę kojarzone jest w pierwszej kolejności z plecakiem. Do znanych marek obecnie zaliczają się między innymi plecaki Wolfgang. W wyborze tego elementu należy brać pod uwagę przede wszystkim pojemność określonplecaki Wolfgangwioną z pojemnością, jaka jest potrzebna. Liczy się także wytrzymałość, a także występowanie dodatkowych kieszeni czy też specjalnego pasa zabezpieczającego. Na wycieczce niezwykle przydatny jest rozmaity sprzęt obozowy. Podstawę takiego sprzętu stanowi namiot. Sklepy górskie oferują bardzo bogaty wybór sprzętu tego rodzaju, chętnie wybierane są przykładowo namioty Coleman .

https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty