Wypoczynek w Italii? Brzmi wspaniale – a należy pamiętać, że pewnie nie ma bardziej atrakcyjnego państwa na świecie, niźli kraj Silvio Berlusconiego. Oczywiście Berlusconi to tylko symbol: tak naprawdę można podać niesamowicie wielu znanych Włochów, którzy spowodowali, iż świat jest aż tak niesamowitym miejscem. Naturalnie Silvio do tego grona nie zalicza się, ale tak czy siak jest symbolem Włoch. No dobra, lecz może koniec odnośnie owego miliardera. Będzie pewnie lepiej, jeśli przedstawimy w tym momencie interesujące miejsca zlokalizowane na terenie Włoch.

Rzym

Autor: -JvL-
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykłe jest Bolzano, a więc średniej wielkości miasto położone w pięknych górach. W sumie kiedy jesteśmy w Bolzano, możemy niejako dojść do takiego wniosku, że mieszanina niemieckich oraz włoskich genów sprawiła, iż po prostu powstało perfekcyjne miasto. Może nieco w tym wszystkim jest przesady, ale zasadniczo trudno o wiele bardziej perfekcyjnych destynacji – a przynajmniej jeżeli w rachubę wziąć narty. Fani narciarstwa bardzo doceniają ową część Italii, cóż – klimat jest niezwykły, powodujący, że będziemy mogli poczuć się bardzo fajnie. To akurat pewne. Odwiedź: czemu Włochy są dentysta (oceń) popularne? Zobacz nasze opinie.

Włochy to także niesamowite miejsce dla miłośników agroturystyki – jeżeli ktoś zasadniczo nie pragnie luksusów, bez dwóch zdań powinien jechać w okolice Bari. Choć południowa część Italii jest znacznie biedniejsza, tak czy siak ludzie tam mieszkający są generalnie wielce radośni. Trudno powiedzieć czy to dobrze, bo tego typu mentalność tak jakby blokuje rozwój gospodarczy regionu, ale fakty są takie, że jeżeli pragniemy poznać prawdziwą Italię, z pewnością musimy pojechać do Bari i okolic. Dosyć biednie, ale wielce pięknie!

Fantastyczna jest Venezia – co ciekawe, chociaż niemalże wszystkie miasta, nawet wielce znane, inwestują grupą forsę w promocję, to w sumie władze owego miasta tak jakby odstraszają podróżnych. To miasto jest dentysta (pełna analiza) bardzo modne wśród przedstawicieli praktycznie wszystkich nacji, że trudno w jednoznaczny sposób rzec, iż takie działania są głupie. Tak naprawdę mają wiele sensu, bo jeśli nie chcielibyśmy, aby Wenecja niejako została „zniszczona” przez podróżnych, należy wprowadzić reformy. Czyli odwiedźmy Włochy, ponieważ to chyba najładniejsze państwo na całym świecie.