Obecnie na terenie kraju rosnącym powodzeniem cieszą się urlopowe wyjazdy poza granice kraju. Dawniej tego rodzaju wakacje były pewnego rodzaju znakiem wysokiej pozycji, obecnie z wolna stają się codziennością wielu osób. Jedną z najważniejszych przyczyn tej sytuacji było pojawienie się i popularność tanich linii lotniczych. W ten sposób latanie dla przeciętnego obywatela nie było już czymś abstrakcyjnym, lecz czymś, na co był w stanie sobie pozwolić. Takie loty aktualnie są zresztą bardzo popularnechętnie wybierane, również w Polsce. Polacy latają często do pracy do takich krajów jak Irlandia czy Wielka Brytania, ale także na wakacyjne wyjazdy. Chętnie stosowaną formą przemieszczania się są również autokary, choć należy powiedzieć, że jest to metoda dużo mniej komfortowa od lotu samolotem ze względu na dłuższy czas podróży i zazwyczaj mniej komfortowe wnętrze pojazdu.

First i last minute

Trogir w Chorwacji

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com

Pojęciami, które niezwykle często przewijają się w biurach podróży w okolicach letnich są first minute i last minute. Takie okazje są szczególnie interesujące dla użytkowników, gdyż zapewniają szansę na tańszy wyjazd do innego kraju. Warunkiem tej okazji jest jednak wybranie nietypowego okresu na urlop. Nie wyjeżdża się bowiem w samym sezonie, a na samym początku czy końcu, a niekiedy nawet zupełnie poza sezonem wakacyjnym. Wówczas jednak koszty wycieczki są o wiele mniejsze, można więc trafić na wyjątkową okazję.

Opublikowane w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę wczasy costa brava, na której przeczytasz zbliżone tematy.

Biura podróży mają zwykle bardzo duży wybór ofert typu „Chorwacja last minute” (wakacje w Chorwacji – zobacz ofertę), a klienci z takich promocji często korzystają. Niekiedy wystarczy jedynie wziąć urlop w odmiennym okresie niż zazwyczaj, by cieszyć się zagranicznym wyjazdem w okazyjnej cenie.

Ciepłe kraje

wyspa w Chorwacji

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo wielu obywateli Polski wyobrażając sobie zagraniczne wakacje myśli o wypoczynku w ciepłych krajach. Pojęcie to jest bardzo szerokie i może znaczyć właściwie każde miejsce na świecie, w którym klimat jest bardziej sprzyjający niż w Polsce. Często miejsca takie wybierane są chętnie w zimie, wiele ludzi chce na przykład spędzić Gwiazdkę w tego rodzaju punkcie. Do tego rodzaju krajów zaliczane są na przykład państwa śródziemnomorskie, w których obywatele Polski często spędzają wakacje.

Zaciekawił Cię omawiany wątek? Nie zwlekaj, tylko zobacz nowy materiał (https://goldwasser.pl/zlota-wodka/), który na pewno bardzo Cię zafascynuje. Zobacz!

Wakacje w Grecji ( – tu zobaczysz dużo wakacyjnych propozycji) mogą być więc bardzo korzystną okazją tego typu, dla ludzi spragnionych słonecznych promieni i ciepła.