Dziś podobnie jak dawniej, najważniejszą wartością dla człowieka jest zdrowie. Jednak współcześnie o wiele łatwiej nam o nie zadbać. Mamy powszechny dostęp do świadczeń zdrowotnych, rośnie też branża usług medycznych. Wiele osób jednak wciąż nie dba o siebie. Współczesny człowiek jest zapracowany, wciąż zaabsorbowany własną karierą. Dopiero, gdy zaczyna się z nami dziać coś niepokojącego, szukamy szybkiego rozwiązania. A przecież najważniejszym jest, żeby poznać przyczyny naszego złego stanu zdrowia i wcześniej zapobiegać stanom, gdy zaczyna nam coś dolegać.

Podejście holistyczne zakłada, że aby być zdrowym, powinniśmy dbać zarówno o nasze ciało, jak i umysł.Perfekcyjnym rozwiązaniem, które spełnia oba te warunki jest masaż. Odpowiednio przeprowadzony, polepsza nasz stan zdrowia, a przede wszystkim powoduje, że poczujemy się zrelaksowani i szczęśliwsi (dobry masażysta).

masaz leczniczy

Autor: Nate Grigg
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku działa mnóstwo salonów masażu i ośrodków SPA, które mogą pochwalić się bogatą ofertą różnego rodzaju zabiegów. Warto jednak poświęcić chwilę uwagi i wybrać ten najlepszy dla siebie. Masaże dzielimy przede wszystkim na: lecznicze i relaksacyjne. Pierwsze z nich często stanowią element dłuższej rehabilitacji i mają na celu wyeliminowanie bólu lub poprawę zakresu ruchów naszego ciała. W tym wypadku bardzo istotne jest, aby masaż wykonywał doświadczony masażysta, najlepiej po fizjoterapii.

Nasze następne wpisy są równie zajmujące, jak ten. Zatem wejdź w łącze tutaj (https://ekosynergia.sklep.pl/pl/c/UZYTKOWE/4874) i czytaj szczegółowe posty. Zachęcamy!

Źle wykonany masaż może nam bowiem niejednokrotnie zaszkodzić niż pomóc. Nie kierujmy się zatem niskimi cenami, lecz wybierzmy doświadczonego specjalistę.

Drugi typ masażu, to masaż relaksacyjny. Jego celem jest maksymalne rozluźnienie mięśni ciała.

Jeżeli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod tym linkiem (https://meanderstomatologia.pl/endodoncja), tutaj również na pewno jest dokładnie to, czego szukasz.

Często stosowany jest w salonach SPA, gdyż łączy się go z zabiegami upiększającymi na ciało. Do masażu stosuje się bowiem pachnące olejki i kosmetyki, które rozgrzewają i ujędrniają skórę. Aromaterapia idealnie poprawia samopoczucie, działa również pozytywnie na nasz układ oddechowy. Wiele olejków eterycznych ma właściwości antyseptyczne i antygrzybiczne. Przykładem masażu leczniczego jest masaż terapeutyczny stóp. Natomiast do masaży relaksacyjnych należą zabiegi gorącymi stemplami ziołowymi.

Regularną terapię poprzez masaż poleca się zwłaszcza osobom zestresowanym, narzekającym na dolegliwości bólowe. Dobrze wykonany masaż ma właściwości uzdrawiające i działa kojąco na nerwy. Zalecany jest także wspomagająco w leczeniu depresji.