Gdy dotykają nas różne dolegliwości związane z poruszaniem się, wydaje się nam, że jest to wielka tragedia. To jednak nieprawda. W wielu przypadkach pomaga zwykła codzienna rehabilitacja, nawet prostymi, domowymi sposobami.

kule ortopedyczne

Autor: SXC.hu
Źródło: SXC.hu
Wypadek albo kontuzja nie są proste. zwłaszcza, kiedy mamy chorą nogę i trudno nam się poruszać. Dobre kule ortopedyczne powiększą naszą sprawność. Istotne jest, aby były one solidne. Musimy oczywiście uczyć się właściwego chodzenia, aby skutecznie odciążyć chorą nogę. Uchwyt powinien być miękki, by było nam wygodnie, kiedy opieramy się o kulę. Kule powinny mieć także obejmę na przedramię, co ułatwi chodzenie z kulą. Zorientujmy się także, czy kule są lekkie.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w treści (http://www.kidsclinic.pl/)? To oczywiście podobna problematyka, zatem bez wątpliwości też głęboko Cię zaabsorbuje.

Dopasujmy kule do wzrostu,. Warto, by kule miały antypoślizgowe nasadki, jakie zapobiegają ślizganiu się na różnych powierzchniach.

guma do ćwiczeń

Autor: Fit4Fun
Rzecz jasna dowolna kontuzja wymaga rehabilitacji. Uczęszczamy czasami na kosztowne zabiegi. Dobrze jest postawić także na łatwe ćwiczenia w domowym zaciszu. Guma do ćwiczeń doskonale nada się do wszelakich wad postawy, bólów zwyrodnieniowych. Spełnia swe lecznicze zadania również po długotrwałym unieruchomieniu stawu, na przykład, gdy nasza kończyna leżała w gipsie. Możemy wybrać poziom oporu takiej gumy, zależnie od siły ćwiczącego.

Jeśli niniejszy post jest według Ciebie ciekawy, to zobacz stronę, która także prezentuje tego typu treści. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

Z gumą z sukcesami będziemy ćwiczyć w domowym zaciszu nawet podczas oglądania telewizji. Dzięki niej szybko odzyskamy utraconą sprawność. Możemy nabyć zestaw rozmaitych gum, który zawiera gumy rozmaitej długości o różnym stopniach zaawansowania.

Dobrze jest wybierać proste ale efektywne pomoce do rehabilitacji. Bez kuli nierzadko nie da się obejść, a guma sprawi, że szybko wrócimy do poprzedniej sprawności. Wystarczy jedynie regularnie ćwiczyć.