Nie ma bardziej nieskalanej namiętności, aniżeli miłość do jedzenia, jak pisał genialny pisarz George Bernard Shaw. Warto jest zatroszczyć się o zdrowy i pyszny wikt codziennie. Dzięki temu uzyskać można lepsze samopoczucie i martwić się mniej o zdrowie. Osoby, które odżywiają się porządnie są szczęśliwsze i rozumują bardziej pozytywnie, jak twierdzą psychologowie. Obecnie łatwo jest tak o składniki, jak i fantastyczne przepisy. Portale online w postaci tekstowej i filmowej oferują instrukcje prostych i smakowitych dań. Pieczeń wołowa, sałatka jajeczna, czy tarta z malinami nie są już wiedzą tajemną posiadaną tylko i wyłącznie przez szefów kuchni oraz ambitne panie domu.

obiad

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Udany dzień zawsze powinno się rozpocząć od śniadania. Na ten ranny posiłek kapitalnym pomysłem są jajka. Da się je przyrządzać na różne sposoby. Ugotować w różnym stopniu twardości, lub usmażyć z różnorodnymi dodatkami. Dla szerokiego spektrum osób jest zaskoczeniem jak dużo zdaje się być sposobów na jajecznicę. Można sporządzić ją klasycznie, albo jako pulchną smakowitą papkę doprawioną szczypiorkiem – więcej informacji.

Doskonała jest też czerwona jajecznica z pomidorami. Kiedy w ciągu dnia przyjdzie większy głód pora na obiad. Nierzadko murowane przepisy są najlepsze. Nie ma to jak rodzimy kotlet schabowy, czy też mielony. W dni, gdy posiada się więcej czasu i chęci na gotowanie można przyrządzić kurczę bądź usmażyć pyszny stek.

Spójrz na ten interesujący tekst i odkryj więcej tu. Na pewno nie pożałujesz. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to w tym momencie!

Do tego należy wybrać odpowiednią surówkę. Na talerzu powinien znaleźć się także wypełniacz pod postacią ziemniaków, bądź ryżu. Idealna jest również kasza jaglana. Przy pewnych posiłkach dobrze zamiast wymienionych posłużyć się pieczywem. Nie istnieje wszak nic wspanialszego, niż aromatyczny winny gulasz przegryziony bagietką.

ciasto

Autor: Global X
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zapada już zmierzch dobrze jest przygotować kolację. Doskonałe wówczas mogą być włoskie makarony. Lżejsze, takie jak aglio e olio popite lampką smacznego wina konstytuują idealne zwieńczenie dnia. Dobrym pomysłem są też tak popularne kanapki. Warto nieco nad nimi poeksperymentować, by wykreować taki smak, który będzie pasował do indywidualnych upodobań. Świat kanapek okazuje się być zaskakująco rozległy i aż dziw bierze jak wiele jest w stanie zmienić domieszka cheddara, czy sałaty lodowej. Nie powinno się także zapominać o deserach. Czasami na osłodzenie dnia świetnie jest zjeść porcję ulubionych lodów. Do herbaty idealne będą herbatniki, lub porcja czekoladowego wypieku. Tarta z malinami (więcej wskazówek), lub pączek z różą też mogą być słodką ozdobą jadłospisu. Możliwości wydaje się wiele, więc każdy ma spore pole do popisu, jeśli chodzi o codzienne posiłki. Wystarcza chęć i nieco pomysłowości, a jedzenie zamiast banalnym obowiązkiem zostanie istną przygodą.