Jak ogólnie wiadomo, alkohol „pomaga” w zawieraniu znajomości, rozkręca zabawę i sprawia, że jesteśmy weselsi (choć to oczywiście nie reguła). Nie da się jednakże ukryć, że jego obecność na imprezie często sprawia, że ludzie dbający o swoją sylwetkę w którymś momencie przestają się kontrolować i popijają coraz więcej. Czy oznacza to, że jeśli jesteśmy na diecie powinniśmy zupełnie pomijać spożywanie wszelkiego alkoholu? Nie do końca. Na szczęście małe dawki określonych alkoholi wcale nie szkodzą, jednakże nasza samokontrola winna sprawić, że na nich poprzestaniemy.

alkohol na diecie

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Zarówno wódka, jak i wino, sa trunkami kalorycznymi. Jeśli chodzi o wina kaloryczność związana jest z kolorem trunku i tym, czy jest to wino wytrawne, czy też bardziej słodkie. Z gorzałkami bywa tak, że im są lepszej jakości, tym mniej nam szkodzą. Jeżeli już idziemy na jakąś imprezę, gdzie spożywanie alkoholu nie kończy się na wzniesieniu toastu za solenizanta, to musimy być świadomi tego, że będziemy musieli ograniczyć ilość spożywanych trunków. Barman może nam nalać wszystko, jednak w ostateczności to od nas zależy, na co i na ile się zdecydujemy. Pamiętać trzeba, że spożycie napojów wyskokowych wzmaga apetyt, więc jeśli dbamy o ciało, powinniśmy uwzględnić fakt, że po przyjściu z takiej imprezy będziemy musieli zmierzyć się z pokusami czyhającymi na nas w lodówce. Nie dajmy się jednakże zwariować.

alkohol

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR

Alkohol na diecie jest dozwolony i poza tym, że może nam zaszkodzić, może też pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie – ale w odpowiednich dawkach.

Skończyłeś studiować ten artykuł i marzysz o kolejnym? Nic łatwiejszego. Musisz tylko wejść w poniższy link i jesteśmy na stronie.

Nie bójmy się przyjęć towarzyskich podczas stosowania diety, ponieważ z pewnością nasi znajomi będą pamiętać, że zależy nam na utrzymaniu odpowiedniej sylwetki i nie wypijemy z nimi wielu kieliszków. Umiar jest tutaj słowem kluczowym. Niezależnie od tego, na jakim etapie procesu odchudzania jesteśmy, musimy zawsze pilnować, by nie złamać swoich zasad, bowiem ciągłe wracanie do punktu wyjścia nie jest pożądanym zjawiskiem. Pamiętajmy, że tylko zdrowa i zbilansowana dieta pomoże nam w osiągnięciu celu – dowiedz się więcej.

Zainteresowały Cię opisy zawarte w naszym wątku? Jeśli tak, to czytaj także ortodonta katowice podobne informacje, tyczące się tego tematu. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej strony.

Jeżeli zaś nie umiemy wytrzymać bez dodatków, takich jak słodycze czy też alkohol, korzystajmy z nich w ilościach minimalnych, których kalorie zostaną spalone podczas treningu.