Sprawność seksualna to element, który spędza sen z powiek wielu ludziom. Kłopoty z tym aspektem dotykają dużą liczbę osób, szczególnie po osiągnięciu określonego wieku. Zwykle pojawia się to po czterdziestce, choć bywa również wcześniej. Poziom libido uzależniony jest od dużej liczby różnorodnych warunków. Aspekt ten prezentuje się również całkowicie odmiennie u kobiet i u mężczyzn. Na przykład stopień popędu seksualnego u kobiet bardzo często zmienia się zależnie od momentu cyklu menstruacyjnego, w którym się ona znajduje. W czasie cyklu bowiem ulega zmianom ilość hormonów, które odpowiadają także za poziom libido.

kobieta w koszulce nocnej na łóżku

Autor: Danni Angel
Źródło: http://www.flickr.com
Nagminnym problemem kobiet są również wahania tego czynnika wywołane przyjmowaniem doustnej antykoncepcji. Natomiast u mężczyzn problem ten niejednokrotnie pojawia się z wiekiem i wynika ze złego stylu życia, obejmującego między innymi niezdrowe odżywianie się, brak aktywności fizycznej czy nałogi. Jest jednak parę sposobów na wpływanie na poziom popędu seksualnego i w razie potrzeby podniesienie go.

Środki naturalneNiewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak korzystne rezultaty w sferze seksu można otrzymać z użyciem jedynie naturalnych środków. Już wiele lat temu odkryto, że pierwiastki zawierające się w niektórych produktach mogą poprawiać poziom libido w bardzo efektywny sposób. Produkty takie nazywa się afrodyzjakami. Pośród nich często wymieniane są różnorodne owoce, jak na przykład banany, truskawki czy gruszki. Zalicza się do nich również czekolada, a także rozmaite owoce morza. Warto również wiedzieć, że dobre skutki w tej sferze można również osiągnąć wykorzystując odpowiednio dobrane przyprawy do jedzenia.

Środki na poprawienie libidoOprócz środków naturalnych, podniesieniu popędu mogą także służyć rozmaite substancje dodatkowe. Takie środki zazwyczaj są do kupienia we wszystkich aptekach bez recepty (sprawdź).szczegóły w serwisie stomatolog opinie stomatolog opinieCzęsto ich skład opiera się na naturalnych preparatach, pojawiających sie jednak w większym stężeniu. Suplement diety na podwyższenie libido może mieć bardzo dobry wpływ na życie seksualne danej osoby. Poza tym suplementy nie są lekami i w większości przypadków nie występuje ryzyko związane z ich stosowaniem – . W każdym przypadku trzeba jednak zapoznać się z ulotką.