Zaćma jest bardzo groźna, prowadzi do zmętnienia soczewki oka. To w zdecydowanej większości przypadków rezultat starości, lecz czasami wynika to z tak zwanej wady wrodzonej. Na szczęście dzisiaj zaćma nie znaczy od razu wyroku, ponieważ nowoczesne metody pozwalają przywrócić lepszy wzrok i uwolnić osoby z tą dolegliwością od okularów.

zaćma operacja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska
Zaćma najczęściej atakuje po 60-roku życia, ale i potrafi przytrafić się we wcześniejszych latach. Jeżeli zdarzy się zbytnio wcześnie to najczęściej przez różnorodne czynniki, jak uraz oka, kontakt oka z chemikaliami lub praca w warunkach szkodliwych. Na nasze nieszczęście, zaćma jest przebiegła, gdyż u każdego człowieka przebiega trochę odmiennie. Niekiedy więc rozwija się przez długi czas, a następnym razem postępuje niezwykle szybko, gdyż już w ciągu paru miesięcy staje się niezwykle uporczywa.
Efekt to oczywiście pogorszenie widzenia. Na szczęście łatwo ją rozpoznać.

Nie wahaj się! odwiedź nasz pomocny artykuł i poleć go wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To istotne, żeby dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Lekarz na początku każe nam założyć szkła korekcyjne, jak nic nie dają, to oznacza, że prawdopodobnie niezbędna jest operacja. Najkorzystniej wykonać ją bardzo szybko, bo jak zaćma operacja oferuje tu doskonale rezultaty. Zabieg jest prosty, skuteczny, nie występują po nim jakieś groźniejsze powikłania.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis ortopeda ostrołęka prywatnie, w którym znajdziesz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Co ważne, można go przeprowadzić praktycznie u każdego.

Operację można wykonać na dwa sposoby: wewnątrztorebkowo i zewnątrztorebkowo. Pierwsza z nich jest starsza, odnosi się do usunięcia zmętniałej soczewki wraz z torebką, w jakiej się znajduje.

Dzisiaj częściej stosuje się metodę druga, w której pozostawia się torebkę i do niej wkłada sztuczną soczewkę. To lepszy sposób, gdyż tu wykorzystywane są najnowocześniejsze techniki, które zapewniają najlepsze rezultaty.