Podolog to specjalista, który pomaga utrzymać zdrowe stopy. Jego podstawowe zadanie to prewencja na stopach. Podolog okresowo dozoruje oraz pomaga zadbać o to, by taki stan został jak najdłużej. Jeżeli już doszło do powstania zaniedbań wówczas podolog może wykonać zabiegi lub terapie służące niesieniu ulgi pacjentom cierpiącym z powodu procesów chorobowych w obrębie stóp.

lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka przykładowych zabiegów wykonywanych w gabinecie podologicznym: stopa cukrzycowa – profilaktyka a także leczenie, zabiegi na paznokciach grzybiczych oraz zgrubiałych, ortonyksja, czyli wytwarzanie indywidualnych klamer modyfikujących na wrastający paznokieć, zabiegi na rogowatym naskórku innymi słowy usuwanie hiperkeratoz, wskazówki ogólne i indywidualne.
Podolog Śląsk, którego zobaczysz tutaj: więcej informacji przygotowany będzie do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, tj. chorzy na cukrzycę bądź reumatycy. Rozmowa i badanie podologiczne umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożeń a także skierowanie pacjenta do odpowiedniego doktora specjalisty, co zwiększa możliwość zatrzymania dalszych chorobowych zmian w obszarze stóp, takich jak dla przykładu zespół stopy cukrzycowej, lecz nie wyłącznie.

Podolog jest osobą kompetentną, która pomoże pacjentowi w ścisłym wykonywaniu zaleceń medyka, dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp. Występuje on jako doradca, udzielając podpowiedzi dotyczących pielęgnacji stóp i nóg oraz aplikowania specjalistycznych preparatów.

Zainteresowało Cię to zdanie? Jeśli tak, to z chęcią pragniemy Cię powiadomić, że następny kluczowy artykuł czeka na Ciebie na nowej stronie – czytaj z przyjemnością.

br>
Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresowała Cię zawartość tego opisu, to doczytaj kolejne niebywale fascynujące wiadomości w kolejnym wątku.

Ma wiedzę w zakresie stosowania podstawowych środków farmaceutycznych, protetycznego odciążania wyjątkowo zagrożonych miejsc za pomocą specjalistycznych bandaży i ortez.
W jaki sposób znaleźć podologa w swym mieście? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dla przykładu: gabinet podologiczny Tarnowskie Góry – tutaj.