Irlandia jest to państwo dość nieduże, jednak jak się w rzeczywistości okazuje obfitujące w bardzo dużo narodowości, wśród tego także polskiej. Na terenie samej stolicy Irlandii – Dublinie, znajdziemy bardzo dużo polaków – tak wielu, iż powstały na terenie owego miasta między innymi przeróżne przychodnie, kliniki, czy też gabinety typu lekarskiego – dosłownie wszystko czego nasza dusza zapragnie, i te wszystkie miejsca zakładamy My – Polacy, przede wszystkim dla żyjących tam innych przedstawicieli naszej własnej narodowości.

mowa

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju miejsca nie są nazbyt liczne, lecz otrzymamy tam każdą niezbędną pomoc nawet i nie znając dobrze obowiązującego w Dublinie języka…
Przychodnie lekarskie usytuowane na obszarze Dublina, to lokalizacje dosyć liczne.

Masz chęć przeczytać inne podobne praktyczne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj korepetycje, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Choć nie każdy wie, to istnieją tam również całkowicie polskie kliniki, na terenie których leczą praktycznie sami Polacy, gdzie to dyskutuje się po polsku oraz gdzie każdy Polak dostanie niezbędną mu pomoc. Dobrze jest także wiedzieć, iż każda Polska przychodnia Dublin, ma w posiadaniu dosłownie cały szereg lekarzy o niewiarygodnie różnych specjalizacjach. Odnajdziemy tam nie tylko lekarzy rodzinnych, ale także na przykład dentystów, czy też stomatologów, nie mówiąc już o całkowicie kompleksowej pomocy psychiatrów czy psychologów.

Dobrze jest także wiedzieć, iż – jak większość tego typu miejsc – polskie przychodnie zazwyczaj są otwarte także w czasie weekendu (a więc w niedzielę również), z tego powodu w każdym momencie mamy możliwość przejść się do którejś po ratunek, a dobrze jest mieć świadomość, że w Dublinie powstało więcej niż 7 klinik, które to bezproblemowo oferują pomoc tak samo Irlandczykom, jak również pochodzącym z naszego państwa Polakom.