Niestety życie nie zawsze bywa dla nas łaskawe. Życzymy sobie tego, ale nie jest tak i już. Porzekadło głosi: „Wypadki chadzają po ludziach” i jest to prawda.

Dlatego należy poznać prawdę o różnych rzeczach związanych z niemiłymi momentami w życiu.
umiejętności

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com
zdjęcie rentgenowskie

Autor: Renaud Camus
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na przykład, nie daj Boże, złamiemy sobie nogę, to musimy od razu udać się do szpitala, żeby zrobić prześwietlenie (rentgen kraków) oraz założyć gips. Lekarz poinformuje nas, jakie jest nasze złamanie oraz kiedy powinniśmy wrócić na wizytę. Jednak jak poruszać się ze złamaną nogą? Dla kogoś, kto ma złamaną kończynę pierwszy raz w życiu, może być to bardzo kłopotliwe. Faktem jest, że dostaniemy zwolnienie lekarskie i nie będziemy zmuszeni chodzić do biura (nieważne czy samochodem czy autobusem – w obu przypadkach byłoby to maksymalnie trudne, a nawet niebezpiecznie dla prawidłowego zrastania się złamania, ale nawet w domu musimy się jakoś poruszać, choćby w minimalnym stopniu. Przykładowo musimy móc jakoś dokuśtykać do toalety.
gabinet dentystyczny

Autor: Denis Bourez
Źródło: http://www.flickr.com
Wobec tego zaraz po założeniu gipsu należy zaopatrzyć się w kule łokciowe. Mamy możliwość to zrobić w jakimś sklepie ortopedycznym lub zamówić je w sieci. Ważne, aby prędko je otrzymać, gdyż niezmiernie uproszczą nasze poruszanie się w tym ciężkim dla nas czasie. Musimy stawiać każdy krok bardzo delikatnie.

Kule łokciowe dadzą nam możliwość, by odciążyć kończynę, która jest w gipsie. Takie też na pewno będą rady doktora. Ponadto, będzie nam potrzebny ogólny odpoczynek oraz reha kompleks po ściągnięciu gipsu.