Jedną z najbardziej znanych metod antykoncepcji jest męski odpowiednik podwiązania jajowodów wykonywany u kobiet. Metoda ta jest błędnie łączona z kastracją, ponieważ w przeciwieństwie do niej, efekty zrealizowania operacji wazektomii są najczęściej odwracalnie.

wazektomia

Autor: Katherine Lim
Źródło: http://www.flickr.com
internecie
Metodę tę wykorzystują mężczyźni, którzy z różnych względów nie powinni albo nie mogliby już mieć swoich dzieci. Należy także zaznaczyć, że wazektomia zalicza się do bezpiecznych metod antykoncepcji. To urologiczny oraz mikrochirurgiczny zabieg, który polega na przecięciu nasieniowodów. Powoduje to zakłócenie przekazywania plemników. Zazwyczaj wazektomię przeprowadza się bez zastosowania skalpela przy użyciu pojedynczych nakłuć. Opisywany zabieg ( medycyna estetyczna białystok ) przebiega przy znieczuleniu miejscowym, z tego też powodu w powszechnej opinii uważany jest jako zabieg bezbolesny. W czasie jego trwania nasieniowód jest nakłuty lub nacięty, by potem nałożone były wykonane z tytanu klipsy. Rozstaw pomiędzy tymi klipsami równa się tylko kilka minimetrów. Najważniejszą częścią tego zabiegu chirurgicznego jest wycięcie kilkumilimetrowego odcinka nasieniowodu oraz przeprowadzenie tzw. mikrokoagulacji ujść kanalików.

Ostateczną decyzję o poddaniu się operacji trzeba dokładnie przeanalizować. W najmniejszym przypadku nie powinno się jej podejmować w sytuacji kryzysowej albo nerwowej, zatem m.in. takiej jak dolegliwość, problemy pieniężne lub narodziny dziecka. Przed takim zabiegiem koniecznie należy przeprowadzić morfologię krwi i antygenu HBS. Komplikacje po wykonaniu operacji są stosunkowo rzadkie, gdyż wazektomia jest leczeniem uznanym za bezpieczny. Którekolwiek problemy mogą dotyczyć wyłącznie paru procent pacjentów.

Problemy te mogłyby wystąpić bezpośrednio po wykonaniu zabiegu albo po dłuższym czasie. Należy powstrzymywać się od współżycia seksualnego, aż do chwili zagojenia się ran.

To jest niezwykle ciekawa problematyka i dobrze byłoby ją zgłębić bliżej, zatem bez wahania zobacz szczegóły pod adresem, który jest tutaj.

Może to potrwać od kilku dni do ok. dwóch tygodni.