Obecne czasy sprzyjają rozwojowi różnorodnych chorób. Mogłoby się wydawać, że przy obecnym stanie medycyny ilość schorzeń powinna raczej spadać. Niestety tak nie jest. Oprócz stale występujących często śmiertelnych chorób takich jak rak, na które nie odkryto jeszcze lekarstwa, nadal pojawia się dużo chorób zasadniczo mniej ciężkich, ale uciążliwych. Są to w pierwszej kolejności rozmaite alergie, plaga dnia dzisiejszego.

Schorzenia takie w dużej mierze wynikają z dużej ilości zanieczyszczeń wody czy powietrza. Częstą przyczyną jest również obecność polepszaczy i różnorodnych substancji chemicznych w artykułach spożywczych, czyli przykładowo chemiczne konserwanty w warzywach i owocach.

Spójrz nie tylko na nasz wpis, ale też na komentarze ze strony. Możliwe, że niektóre zainteresują Cię na tyle, że zechcesz napisać swą opinię.

Każde schorzenie wymaga właściwej diagnozy i zaplanowania leczenia. Kliknij: wejdź na portal.

poradnia alergologiczna i diabetologiczna

Autor: David Martín :: Suki_ ::
Źródło: http://www.flickr.com

CukrzycaSchorzeniem, z którym ludzie borykają się od dawnych czasów, jest cukrzyca. Choruje na nią spory odsetek ludzi, dlatego tak częste są wyszukiwania określeń takich jak „przychodnia – sprawdź polską przychodnię – rehabilitacyjna”. Cukrzyca miewa różne postaci, tak jak różne są jej źródła. Wielu ludzi błędnie twierdzi, że cukrzyca bierze się z nadmiernego spożycia cukru, zazwyczaj ze słodyczy. Dlatego często rodzice straszą swoje dzieci, że jeśli będą jadły dużo słodkości, zapadną na cukrzycę. Tymczasem cukrzyca występuje niekiedy także z innych przyczyn, przykładowo z niedożywienia. Nie można jej zupełnie wyleczyć, można jednak z nią żyć pod warunkiem, że co jakiś czas bierze się lekarstwo – insulinę. Inni lekarze są także dostępni – medicus.ie.

Alergie
Jak już zostało wspomniane, różnego typu uczulenia są prawdziwą plagą obecnych czasów. Dotykają coraz większej grupy ludzi, którzy niekiedy całkowicie nagle spostrzegają u siebie reakcję alergiczną na dany czynnik. Często spotykane alergeny to sierść zwierząt, pyłki roślin i roztocza kurzu. Te ostatnie w życiu codziennym pojawiają się tak często, że bardzo trudno jest ograniczyć kontakt z nimi. Występują również alergie na artykuły spożywcze lub niektóre substancje. By dowiedzieć się, na co jest się uczulonym, należy wykonać odpowiednie testy u alergologa. „Poradnia alergologiczna” to hasło często wyszukiwane w Internecie i dające dużo wyników ze stron internetowych.