W mieszkaniu, w samochodzie jak też w pracy musi mieścić się zestaw do pierwszej pomocy. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy ten komplet będzie nam przydatny i należy musowo o każdej porze posiadać go w zasięgu ręki.

Opakowanie apteczki musi być odporne na uszkodzenia machinalne również wygodne w użyciu.

sprzęt medyczny

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

Powinna ona zawierać wszystkie możliwe środki do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Oznakowana powinna być białym krzyżem na czerwonym lub zielonym polu. Od kiedy nasz kraj wszedł do Unii Europejskiej musi mieć znak CE. Każda apteczka pierwszej pomocy musi być w miejscu niedostępnym dla dzieci, przeznaczonym wyłączi dla osób dorosłych.

Jeśli zabsorbował Cię niniejszy tekst, bez wahania przeczytaj dodatkowe uwagi z witryny takiej problematyki – one też okażą się dla Ciebie zajmujące.

W naszym mieszkaniu oprócz apteczki powinien też znajdować się miernik ciepłoty do pomiaru ciepłoty organizmu.

Perfekcyjnym termometrem jest termometr rtęciowy. Pokazuje on ponad wszystko trafną ciepłotę organizmu. Jednakże ze względu na niezdrową rtęć bardzo trudno w teraźniejszych czasach tego typu termometr nabyć. Zestaw pierwszej pomocy (szczegóły na ) w miejscu pracy powinien być ustalony w porozumieniu z lekarzem pełniącym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami, z ujęciem typów i nasilenia występujących zagrożeń.

nauka pierwszej pomocy

Autor: The U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com

Musi być zlokalizowana w miejscu ogólnie dostępnym i widocznym. Apteczka powinna posiadać jedynie konieczne środki, w nieznacznych ilościach, służące do ratowania oraz spis zawartości. Powinność posiadania zestawu pierwszej pomocy wynika z kodeksu pracy.

Mimo iż polskie przepisy jak również przepisy unijne nie zmuszają prowadzących samochody osobowe do posiadania apteczki samochodowej, jako koniecznego wyposażenia auta należy jednakże ją mieć. Każdym, albowiem kierowca jest zobligowany do udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku a jak ma to wykonać, gdy w jego aucie nie znajduje się dobrze wyposażona apteczka samochodowa. Trzeba zainwestować w apteczkę, która będzie posiadała: bandaże, okłady gazowe, plastry z opatrunkiem i bez, opaskę uciskową, środek dezynfekujący, ustnik do przeprowadzenia sztucznego oddychania, rękawiczki ochronne, chustę trójkątną, koc termoizolacyjny, nożyczki, agrafki, a także instrukcję udzielania pierwszej pomocy.

Zaintrygował Cię omawiany post? Jeżeli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię również ten wiarygodny serwis – on odwołuje się do podnoszonej problematyki.