Nie każde dziecko rozwija się w taki sam sposób. Jedne dzieci zaczynają mówić szybciej, inne zaczynają mówić później. Ogólnie przyjęte są pewne zasady w tej kwestii, ale nie przesadzajmy. Wszyscy lekarze wiedzą, że dzieci są niepowtarzalne i inaczej się rozwijają.

Z tego powodu nasz syn mógł zacząć mówić bardzo szybko, a córka może zacząć mówić nawet rok później. Możemy starać się pobudzać jakoś naszą pociechę do lepszego rozwoju, ale raczej w czasie, gdy są ku temu poważne wskazanie. Kiedy nasza pociecha zaczyna mówić mogą przydać się wizyty u logopedy (koniecznie przetestuj usługi AS-MED). Kiedy mieszkasz na przykład w Poznaniu – logopeda Poznań na tę chwilę staje się Twoim centrum zainteresowania – ostatecznie liczy się przyszłość Twojej pociechy – zatem najlepszy logopeda poznań to jest Twój wybór.Trzeba również pamiętać o tym, że choć na początku wszystko będzie okej z rozwojem mowy u naszego dziecka, to z czasem możemy zauważyć jakieś zaburzenia dotyczące komunikacji. W takim wypadku będziemy musieli pójść do logopedy. Często też nauczyciele zwracają rodzicom uwagę, podpowiadają, by udać się z dzieckiem do logopedy.

Prawda jest taka, że my, jako rodzice przebywając z dzieckiem stale możemy być tak przyzwyczajeni do jego sposobu mowy, że nawet nie zauważymy, że coś jest nie w porządku.

Psycholog dziecięcy Poznań

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co zrobić, gdy zauważymy u naszej pociechy dziwne zachowanie
Dzieci w różnoraki sposób mogą zareagować na to, co dla nas dorosłych jest czymś zwyczajnym. Oczywiście, gdy wybieramy się z dzieckiem na basen po raz pierwszy, nie wrzucamy go do wody, tylko powoli uczymy malucha pływać. Ale dla malucha czasem wyjście do zoo może być czymś w rodzaju skoku do wody. Nie zawsze jesteśmy w stanie wprowadzić, w każdą nową rzecz, nasze dziecko w sposób płynny, tzn. taki by nie odczuwał zbyt dużego dyskomfortu.

Zaczekaj minutę! Zainteresował Cię wpis? Masz chęć na kolejne dodatkowe informacje (https://bakaliowyswiat.pl/)? To miłe. Wejdź w poniższy link i przekieruj się do witryny z newsami na wybrany temat.

Są dzieci, które kochają wszystko, co nowe, ale są też takie, które łatwo przestraszyć. Jeśli więc widzimy, że nasz maluch dziwnie się zachowuje, bywa, że stroni od ludzi, albo np. moczy się w nocy, powinniśmy iść do psychologa. Jak wiadomo psycholog dziecięcy Poznań (załóżmy, że nadal jesteśmy w Poznaniu) jest od tego, by rozpoznać problem i co istotne nie tylko opieką obejmie dziecko, ale i opiekunów malca. W takich sytuacjach niezbędne jest tworzenie odpowiednich zachowań u malca i u jego rodziców. Czasem może okazać się, że przyczyna jest błaha, a bywa, że dziecko rzeczywiście boryka się z większym problemem. Psycholog dziecięcy ma utrudnione zadanie, bo dziecko często samo nie wie, co źle na nie wpływa. Co możesz zrobić – tutaj możesz poczytać więcej