Czy Białystok jest tym miastem, które wśród krajowych podróżnych jest popularne? Zdecydowanie nie! Jednakże ogólnie stolica woj. podlaskiego to całkiem ciekawe miasto, być może na terenie Białego nie ma tylu zabytków co w chociażby Krakowie, lecz sugerowanie, że Białystok jest całkowicie do niczego jest niemądre.

park w Białymstoku

Autor: Tony Bowden
Źródło: http://www.flickr.com

No wiadomo: są piękniejsze miasta, lecz atrakcje białystok (poznaj więcej na są piękne, przynajmniej powodujące, iż nasz pobyt w mieście zapewne będziemy przyjemnie wspominać. W ostatnim czasie na czasie są żarty na temat Białegostoku, głównie traktujące o tym, że to nietypowe miasto, wielce zatrzymane w rozwoju. Spokojna głowa: to tylko stereotypowe dowcipy, trudno poszukiwać w nich zbyt wiele sensu. Fakty są takie, iż Białystok w ostatnim czasie fajnie się rozwija, również gospodarczo, choć ciągle trudno porównywać pod względem ekonomii, rynku pracy, do Krakowa czy stolicy. Za to Białystok jest o wiele spokojniejszy, powodujący, że wreszcie można odetchnąć. Choć wiadoma sprawa, iż Białystok to niemałe miasto, no jedno z większych w Polsce, zatem czymś oczywistym jest to, że poszukujący błogiej ciszy powinni rozejrzeć się za poważniejszymi perypetiami. No dobrze, lecz niby co takiego jest najwspanialszego w mieście Białystok?

Sama architektura Białegostoku jest interesująca, bo samych zabytków, przynajmniej takich, które mocno pozytywnie się mogą wyróżnić za dużo ogólnie nie ma. Jednak wycieczki szkolne białystok (znacznie więcej zobaczysz na www), chociaż nie rozchodzi się wyłącznie o wycieczki z uczniami, i tak mają sporo do zwiedzenia. Zwłaszcza Pałac Branickich to ciekawe miejsce. Piękny pałacyk, który skrywa wiele miłych niespodzianek. Trzeba również docenić miejskie kościoły – rzymskokatolickie, ale również te prawosławne…

Zwróćmy uwagę, że wśród największych miast w Polsce, wyłącznie o Białymstoku można rzec, iż jest miastem wielokulturowym.

Jeśli poszukujesz podobnych danych na omawiany temat, to także rzuć okiem na wypożyczalnia sprzętu narciarskiego białka tatrzańska cennik pokrewne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Przed wybuchem wojny mniejszości były dużo bardziej liczne, ale nadal zwłaszcza prawosławie jest w stolicy województwa podlaskiego bardzo istotne. A więc: odwiedźmy bez zwlekania Białystok, bo zdecydowanie warto przekonać się, że wbrew wszystkim pogłoskom Białystok nie jest takim miejscem, w którym przez cały rok chadzają białe niedźwiedzie.