Kraków to jak wiadomo kolebka tradycji, również architektonicznej. Z tej przyczyny zachęcamy by popatrzeć na miasto z lotu ptaka. Falisty teren, Stare Miasto z Wawelem – ich widok pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Kochamy Kraków za zabytki, kulturę, szczególną atmosferę a także niezapomniane chwile.

wycieczka

Autor: David Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególne miejsca Krakowa możemy wyrecytować jednym tchem, wyrwani z głębokiego snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice… To one przyciągają tu co roku większość spośród 9,2 mln odwiedzających, w tym 2,5 mln zza granicy.
Jak wiemy, Kraków to miasto położone w „sąsiedztwie Pana Boga”. Bogatą listę świątyń, którą każdy rodak zwiedzić powinien rozpoczynają Katedra Wawelska, wspomniany kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś magicznego. Otacza je aura tajemniczości, tak jakby w jakiś niewytłumaczalny sposób czas zatrzymał się tam wieki temu. Miasto sprzyjające zadumie i…miłości. Doskonale zachowane i skrywające tajemnicę. Zabytki, klimat centrum miasta, w którym mieszają się głosy turystów z najdalszych zakątków świata to powody dla których tak wiele osób pokochało to miasto.

Czy istnieje jednak możliwość dla przybyszy odwiedzających miasto, aby choć przez krótką chwilę wczuli się w klimat tego miejsca? Weźmy pod uwagę iż, aby w pełni cieszyć się krakowskimi, turystycznymi atrakcjami potrzebujemy zagwarantować sobie choć kilka noclegów.

Interesują Cię dalsze wątki na ten temat? To świetnie, ponieważ z przyjemnością przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne ciekawe wpisy.

Oczywiście, Kraków to nie tylko i wyłącznie turystyczna mekka dla odwiedzających miasto, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, kuszące inwestorów i biznesmenów. Jeżeli więc jesteśmy turystami lub hotel poznań centrum przybyliśmy przeprowadzić pewne rozmowy i transakcje to warto wybrać taki nocleg, który umili nam pobyt w tym mieście. Baza hotelowa w związku z cyklicznie organizowanymi, dużymi uroczystościami zapewni nam tak wysoki standard, iż noc którą zamierzamy spędzić w mieście królów Polski będzie niezapomniana.

Co więcej na podróżników czeka imponująca baza hotelowa, setki restauracji czy pubów, z których ponad 200 mieści się w najbliższym sąsiedztwie Rynku Głównego. I to właśnie z myślą o turystach władze miasta dokonały rzeczy w polskich realiach wręcz niemożliwej, uznając zabytkową część miasta za tzw. park kulturowy. To sukces, którego nie nie miała odwagi powtórzyć żadna inna aglomeracja w kraju.