Perfekcyjny uśmiech!

Jeśli jesteś zdrowy, twój uśmiech powinien to pokazywać – oznajmiają stomatolodzy. Co więcej, utrzymują, iż piękne zęby mają wpływ na stan naszego zdrowia. Regularna higiena oraz leczenie ubytków działa pozytywnie na stan układu pokarmowego, serce, płuca, oraz na jakość naszego życia seksualnego. Statystyki jednak biją na alarm, że przeciętna osoba dorosła narzeka na niekompletne uzębienie.
Jeżeli nie masz problemów ze zdrowiem, twój uśmiech powinien to pokazywać – zachęcają stomatolodzy. Mało tego, twierdzą, iż zadbane zęby mają wpływ na stan naszego zdrowia. Stała higiena i leczenie ubytków działa korzystnie na stan układu pokarmowego, serce, płuca, oraz na jakość naszego życia seksualnego. Badania jednak alarmują, że statystyczny Kowalski posiada niekompletne uzębienie.

narzędzia dentystyczne

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Problem jest poważny. Ubytki w uzębieniu sprawiają, że pozostałe zęby ścierają się (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w efekcie prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Z tego powodu nie należy odwlekać wizyty w gabinecie. Więcej na stronie

u dentysty

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak co począć gdy nasze zęby, mimo że są zdrowe, nie przypominają hollywoodzkiego uśmiechu? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Najczęściej stosowanym zabiegiem, który poprawi stan naszych zębów jest wybielanie, dzięki któremu w niedługim czasie zostaną rozjaśnione o parę tonów.

Jeżeli uzębienie mamy kompletne, jednak przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa są przyczyną kompleksów stomatolog może założyć nam licówki. Są to porcelanowe łuski, bardzo cienkie, mocowane na zęby. Ponieważ są wykonane z bardzo trwałego materiału, jesteśmy w stanie je użytkować nawet 15 lat. To błyskawiczny i coraz popularniejszy sposób na posiadanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Z ich pomocą stomatolog Wrocław może zmienić pacjentowi odcień zębów, polepszyć ich kształt oraz długość i szerokość, a także odbudować niewielkie braki. Zobacz na stronie

Idealną metodą na uzyskanie pięknego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy oraz wymowy są implanty. Dentysta wszczepia kilka implantów , a następnie mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu znieczulenia w kość szczęki zostaje wkręcona śruba stanowiąca podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.

Piękny uśmiech jest naszą wizytówką i może zdziałać cuda. Pomaga zdobyć sympatię i zaufanie. Dodaje pewności siebie i optymizmu. Zwyczajnie, odmładza!