Jeżeli nie masz problemów ze zdrowiem, twój uśmiech powinien to pokazywać – zachęcają stomatolodzy. Mało tego, twierdzą, iż zadbane zęby mają wpływ na stan naszego zdrowia. Stała higiena i leczenie ubytków działa korzystnie na stan układu pokarmowego, serce, płuca, oraz na jakość naszego życia seksualnego. Badania jednak alarmują, że statystyczny Kowalski posiada niekompletne uzębienie.

narzędzia dentystyczne

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Problem jest poważny. Ubytki w uzębieniu sprawiają, że pozostałe zęby ścierają się (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w efekcie prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Z tego powodu nie należy odwlekać wizyty w gabinecie. Więcej na stronie

u dentysty

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak co począć gdy nasze zęby, mimo że są zdrowe, nie przypominają hollywoodzkiego uśmiechu? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Najczęściej stosowanym zabiegiem, który poprawi stan naszych zębów jest wybielanie, dzięki któremu w niedługim czasie zostaną rozjaśnione o parę tonów.

Jeżeli uzębienie mamy kompletne, jednak przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa są przyczyną kompleksów stomatolog i produkty dla niego adres tej strony może założyć nam licówki. Są to porcelanowe łuski, bardzo cienkie, mocowane na zęby. Ponieważ są wykonane z bardzo trwałego materiału, jesteśmy w stanie je użytkować nawet 15 lat. To błyskawiczny i coraz popularniejszy sposób na posiadanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Z ich pomocą stomatolog dentysta ursynow Wrocław może zmienić pacjentowi odcień zębów, polepszyć ich kształt oraz długość i szerokość, a także odbudować niewielkie braki. Zobacz na stronie

Idealną metodą na uzyskanie pięknego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy oraz wymowy są implanty. Dentysta wszczepia kilka implantów , a następnie mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu znieczulenia w kość szczęki zostaje wkręcona śruba stanowiąca podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.

Piękny uśmiech jest naszą wizytówką i może zdziałać cuda. Pomaga zdobyć sympatię i zaufanie. Dodaje pewności siebie i optymizmu. Zwyczajnie, odmładza!