Nie ma już chyba człowieka po trzydziestce, który by nie uskarżał się na bóle kręgosłupa. Co więcej, przed trzydziestką takich ludzi jest coraz więcej. A na poprawę nie mamy co liczyć. Jeżeli wcześniej nie pomyślimy o naszym kręgosłupie.

masaż

Autor: http://sxc.hu/
Źródło: http://sxc.hu/

Najważniejsze: podnosimy się z kanap i foteli, ponieważ nasze lenistwo powoduje, że mięśnie tracą elastyczność i przestają pełnić swe podstawowe funkcje. Aby ćwiczenia były skuteczne, należy wykonywać je systematycznie, najlepiej 2 razy dziennie, nawet po 5 minut. Zacznijmy od ćwiczeń łatwych, stopniowo zwiększając ich trudność i czas. Pamiętajmy również o pilnowaniu wagi, właściwej diecie bogatej w witaminy i wapń oraz dostosowanym do wagi materacu. Gdy łóżko jest za miękkie tudzież za twarde, kręgosłup wygina się nieprawidłowo, a to sprzyja zwyrodnieniom.

Czasem się zdarza, że czujemy ból w okolicach kręgosłupa, nie znając jego przyczyny. Wówczas powinniśmy rozglądać się za specjalistami, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, oraz wprawę w wykrywaniu przyczyn bólu. Dobry fizjoterapeuta czy kręgarz na pewno znajdzie środki zaradcze, np. fizjoterapia .
Specjalista godny zaufania swoje wykształcenie a także doświadczenie zaprezentuje już na stronie internetowej, lub w pierwszej rozmowie. Niech nie umkną naszej uwadze ukończone szkoły. Spokój pacjenta powinny budzić ukończone dodatkowe kursy, zwieńczone odpowiednim dyplomem. Przeważnie masażyści prezentują je z dumą na ścianach gabinetu.
Zanim udamy się na pierwszą wizytę dobrze jest zapisać na kartce pytania, które nas dręczą. To prosty zabieg, mający na celu ułatwienie poszukiwań masażystę, który zaoferuje skuteczną pomoc, w zgodzie ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie.
Nie zapominajmy również o tym by w trakcie pierwszej wizyty zwrócić uwagę na warunki higieniczne oraz wyposażenie (np. stabilny stół do masażu).

Gdzie szukać informacji o dobrym fizjoterapeucie w Szczecinie?
Oczywiście w sieci, wpisując w wyszukiwarce tekst masaż (przeczytaj więcej na źródłem informacji są także osoby, które leczyły się na podobne jak nasze dolegliwości. Warto popytać wśród rodziny i przyjaciół, czy ktoś zna dobry gabinet albo ma dobre doświadczenia z osobą, do której zamierzamy się wybrać.

Jeśli niezwykle ekscytuje Cię podnoszona w tym artykule kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://psychoterapiabialystok.pl/najczesciej-zadawane-pytania/co-to-jest-depresja-jakie-sa-objawy-depresji/) omawiającym pokrewne zagadnienia.