By radować się życiem, nie narzekać zbytnio na stan zdrowia, warto co jakiś czas uciec od codziennych obowiązków. Prawdą jest, iż większość z nas wakacje ma raz w roku, pomimo to są przecież również weekendy, więc wtedy jesteśmy w stanie gdzieś się zaszyć i odpocząć, napełnić się cudownym uczuciem czasu wolnego.

zobacz to

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com

Taki wyjazd jednak nie powinien być nieprzemyślany i bez sensu, korzystnie więc zaplanować go z wyprzedzeniem, a jednocześnie pojechać do faktycznie pięknego miejsca, jak przykładowo Polanica Zdrój. Polanica ma długą historię. Pierwsze wzmianki są już obecne w księgach sądowych miasta Kłodzka, natomiast już w XVI wieku znane stały się także źródła wód mineralnych. Można odnaleźć wypowiedź kłodzkiego kronikarza – Aeluriusa, który podkreśla zalety zdrowotne i smakowe źródeł polanickich.

Poznaj dobre www. Tam znajdują się tylko najlepsze rzeczy. Jeżeli masz jakieś pytania, to z przyjemnością pomożemy.

Sława była tak pokaźna, iż wody te wożono do dalekich miejscowości, czy to na zabawy, wesela czy pozostałe uroczystości. Rok przełomowy, jaki miał wpływ na dzieje Polanicy przypada na 1828. Wtedy właścicielem miasta zostaje Józef Gromis. To on rozpoczął

Łóżko hotelowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

zagospodarowanie źródeł.

W owym okresie wybudował małą pijalnię i drewniane łazienki. Od tego czasu rozpoczyna się prawdziwa historia Polanicy jako często odwiedzanego uzdrowiska. Już wtedy było pięć źródeł wód mineralnych, najbardziej jednocześnie były używane dwa z nich, gdyż były w najwyższym stopniu wydajne – „Źródło Józefa” i „Źródło Jerzego”. Później było jeszcze lepiej, gdyż w roku 1873 łazienki kupił Hoffman – wrocławski przemysłowiec. Zalecił zrobienie analiz, które wykazały, iż źródła polanickie dorównują, a czasami i przewyższają wody dusznickie.

Kiedy poszukujesz sprawdzone dane, zerknij i sprawdź informację (http://www.mojekonferencje.pl/konferencje-podkarpackie) – tu są jedynie interesujące oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Nie pozostało to bez odzewu, ponieważ już od 1875 roku wzrosła liczba kuracjuszy.

W tamtych czasach kuracja trwała cztery do sześciu tygodni. W czasie jej trwania stosowane były kąpiele mineralne, zalecano również kurację pitną. Obecnie Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w której na stałe mieszka 7,5 tysiąca osób. Jest położona na wysokości 380-410 m n.p.m. Otoczona jest przez Sudety, góry niezbyt wysokie, lecz piękne, tajemnicze i niekomercyjne. Uzdrowisko leży w cudownej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Takie położenie sprawia, że zimy są tu delikatne, a lata z dużą ilością słońca. Polanica czeka na Ciebie przez cały rok. Wyszukaj w wyszukiwarce Hotel Polanica Zdrój (Hotel Villa Alina w Polanicy Zdrój) i zarezerwuj miejsce. Szczególnie miej to na uwadze w sezonie letnim, gdy ruch turystyczny jest największy.