Określenie SPA wzięła się od łacińskiej sentencji, jaka w wolnym tłumaczeniu znaczy “zdrowie dzięki wodzie”. Tego typu wykrycie zbawiennego oddziaływania wody na nasz komfort, które jest najbardziej ważną składową filozofii SPA, nie zostało odkryte z dnia na dzień. Już w okresie starożytnym kąpiel była nieodzownym elementem codzienności, a później stała się prawdziwym rytuałem o wyjątkowym znaczeniu, także religijnym.

wakacje nad morzem

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Woda jest źródłem życia, to także symbol odnowienia oraz świeżości. SPA nawiązuje również do kultury podróżowania do kurortów, np. hotel spa – hotel spa w górach – nad morzem, w jakim znane od dawien dawna są niezwykłe właściwości wody, gwarantują, że jesteśmy w stanie odzyskać moce witalne, równowagę oraz spokój ducha. Tego typu właściwa pielęgnacja ciała i duszy pozwala na lepsze życie, gwarantuje pokłady energii oraz optymizmu, żeby stawić czoła oczekującym obowiązkom.

Człowiek zrelaksowany, wypoczęty oraz nastawiony z humorem do życia, to człowiek, który lepiej sobie poradzi, jest także bardziej przyjacielsko nastawiony do życia. Każdy tego chce, dlaczego więc nie skorzystać z możliwości, jakie zapewnia woda. Jakiego typu walorami powinny charakteryzować się takie ośrodki spa? Bardzo istotne, ażeby podczas takiego odpoczynku poczuć się jak najbardziej wypoczętym. Tak więc w takim miejscu powinno być przyjazne wnętrze. Jednocześnie, ośrodek spa (https://www.eccoholiday.com/hotel/portugalia/madera/melia-mare-resorts-hotel/) musi znajdować się w jakimś pięknym miejscu, jak powiedzieliśmy wcześniej, nad morzem albo w górach.

Dzięki temu możemy się spodziewać największych właściwości relaksujących, ponieważ świeże powietrze gwarantuje komfort najwyższej próby. Innym istotnym warunkiem jest brak męczącego hałasu. Żyjemy tak naprawdę w świecie, w którym jest głośno, nie jesteśmy w stanie się więc na niczym skoncentrować. Takiej ciszy bardzo potrzebujemy. Ośrodki spa oferują wiele zabiegów, jakie wspaniale pielęgnują ciało, powodując, że poczujemy się rzeczywiście wypoczęci. Pobyt w takim miejscu to niezapomniane chwile. Dodatkowo, takie ośrodki są zlokalizowane w pięknych miejscach, czyli hotel spa nad morzem lub ośrodek w górach. To najbardziej wspaniały sposób, ażeby wypoczęło nasze ciało i nasza psychika.