Z dodatkiem soku brzoskwiniowego, bananowa czy też waniliowa? Mleczna, ryżowa ewentualnie wielozbożowa? Kaszek przeznaczonych dla dzieci jest tyle, iż ciężko się zdecydować. Którą kupić?

Kaszki dla niemowląt

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną kwestią jest wiek dziecka. Firmy żywieniowe zamieszczają na paczce istotne dane, mówiące, od którego miesiąca można serwować maluchowi dany produkt. Ale nie zawsze musimy tej informacji ślepo ufać. Z podawaniem nowych produktów nie trzeba przyspieszać. Jeśli pediatra nie zaleci by inaczej postępować, kaszkę najrozsądniej jest wprowadzać od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dozwoloną po czwartym miesiącu.

Na początek wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane oraz ryżowe, eliminując przy tym ryzyko nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt możemy przygotować na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej maluchowi spodoba się smak jego nowego dania, możemy pokusić się o wprowadzenie kaszek mleczno – ryżowych, które przygotowujemy na na bazie wody. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków. Im maluch jest starszy, tym bardziej nieznane mu smaki możesz mu podawać. Mniej więcej od dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież pełną witamin i wartości odżywczych owsiankę.

Niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdą kaszkę przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy bezpośrednio po przygotowaniu.

Czy ten wpis pochłonął Cię zupełnie? Jeśli tak, to zobacz też inny pełny opis (https://www.przychodniazycie.pl/301,Endokrynolog.html), który posiada podobne intrygujące wiadomości.

Wybieramy tę gęstość, która najbardziej pasuje naszemu dziecku. Możemy przygotować zwartą papkę lub kaszkę bardziej rzadką, prostszą do połknięcia.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym interesującym opisem? Rewelacyjnie. W takim razie zapraszamy – kliknij w link stomatolog dziecięcy kraków i przejdź do kolejnej witryny po szczegóły.

Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. To zdrowsze dla zgryzu i zębów (czytaj blog o macierzyństwie).

Pamiętajmy, że dowolnie wybrany mały człowiek wymaga dostarczenia każdego dnia odpowiedniej dawki składników odżywczych. Części z nich możemy dać mu właśnie w postaci kaszki. Ich receptura opracowana jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy doskonale znają wymagania dziecięcych organizmów. Dostarczając naszym dzieciom potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż dajemy mu zdrowie i radosny uśmiech.