Coraz częściej w życiu znajdujemy w sytuacji, w której wydaje nam się, iż samodzielnie nie poradzimy sobie z problemami. W takim wypadku powinniśmy poszukać pomocy.

terapia dla par oraz rodzin

Źródło: flickr.com
Bardzo częstą formą, po którą sięgamy ostatnio jest terapia terapia dla par gdynia par. Kryzys małżeński może dotyczyć każdego, nawet pozornie najlepiej dobraną parę. Nierzadko nadmiar problemów w innych dziedzinach życia może źle wpływać na relacje ze współmałżonkiem. Czasem kryzys powodują kłopoty z dziećmi lub różnice w poglądach na tematy wychowawcze. Nie zapominajmy o bagażu emocjonalnym, jaki każdy z nas przynosi z czasów sprzed związku.
Terapia par polega na uczestnictwie w spotkaniach przeprowadzanych przez doświadczonych terapeutów. Należy podjąć ten trud, zamiast myśleć o rozwodzie. Nierzadko dopiero ktoś z zewnątrz, doświadczony terapeuta, może pomóc naprawić relacje pomiędzy partnerami. Najczęściej w momencie kryzysu komunikacja jest zaburzona i potrzeba pośrednika, jaki pokaże jak dojść do porozumienia, słuchać siebie nawzajem, osiągać kompromisy. Takiej osobie łatwiej jest zobaczyć, gdzie jest problem – przejdź na .
Czasem jedynym właściwym wyjściem jest terapia (rehabilitacja elektrostymulacja) rodzinna. Biorą w takiej terapii udział wszyscy blisko spokrewnieni, bowiem tworzą oni system, gdzie każdy jest w bliskiej relacji oraz oddziałuje na pozostałych. Z tego powodu kłopoty jednego z członków wpływają na funkcjonowanie pozostałych. Nieraz złe relacje w rodzinie mogą nasilać problemy jednego z członków – dla przykładu dziecka. Terapia rodzinna będzie także pomocna w przypadku śmierci, poważnej choroby czy utraty pracy – zobacz tutaj.

Bardzo istotne jest, żeby właściwie wybrać terapeutę. Pamiętajmy, że jest to ktoś, w którego ręce w jakiś sposób oddajemy nasze losy. Powinien posiadać niezbędne wykształcenie i doświadczenie. Warto przy poszukiwaniu skorzystać z rekomendacji przyjaciół, pedagoga szkolnego lub lekarza pierwszego kontaktu.