Aby móc zgodnie z krajowym prawem poprowadzić jacht motorowodny, musimy posiadać właściwy patent. Dowód taki odbiera się po przejściu należytego instruktażu i zdaniu sprawdzianu.

Buty na lato, espadryle

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Kurs motorowodny możemy po ukończeniu 14. roku życia. Patent uprawnia do prowadzenia żaglówek motorowych bez czy z pomocniczym napędem po śródlądowych wodach, a także po morskich wodach wewnętrznych. A gdzie go zdobyć i z jakimi sumptami się to wiąże?

spodenki

Autor: Jan Bommes
Źródło: http://www.flickr.com
By móc bez kłopotu zdać egzamin na patent, powinniśmy na początek odbyć stosowny kurs, na którym przyswoimy sobie informację związaną z: regułami sterowania łajbami motorowymi, zasadami poruszania się akwenach wodnych jak też wszelkimi innymi niezbędnymi przedmiotami. Kurs (zobacz super-edu.pl/korepetycje/biologia/lodz) taki przebyć możemy – w zależności od możliwości a także preferencji – w trybie stacjonarnym lub też na cyklicznie prowadzonych zajęciach. Więcej info o kurs (zobacz www.super-edu.pl/korepetycje/jezyk-angielski/zory) motorowodny wrocław.
sportowcy

Źródło: http://www.flickr.com
Dla nieletnich idealnym miejscem na zdobycie patentu może być np. obóz żeglarski, aranżowany chociażby na Mazurach, jaki pomoże skrupulatnie oraz prędko zapoznać ze wszelkimi tematami i od razu podejść do sprawdzianu. Szkolenia takie aranżowane są przez wiele klubów wodnych czy sportowych. Koszty kursów są zróżnicowane – wszystko zależy od zakresu szkolenia, czasu trwania, czy lokalizacji. Warto jednakże, dobierając szkolenie dla siebie lub dla swego nastoletniego potomka, przyjrzeć się dobrze jednostce go organizującej.

Idzie o to, żeby mieć pełne przekonanie, że zajęcia są prowadzone starannie oraz z zachowaniem reguł bezpieczeństwa. Coraz to więcej osób decyduje się obecnie na kupno jachtu – dowiedz się więcej: sprzedaż jachtów motorowych, dlatego takie kursy zyskują na wziętości.